Tnij szybko i precyzyjnie
3 wrz 2021 06:00

W lipcu br. firma Roland DG wprowadziła na rynek nowe plotery tnące do winylu GR2-640/540 64” i 54”. Plotery uzupełniają znaną już użytkownikom serię urządzeń CAMM-1, które są w stanie precyzyjnie i szybko wyciąć prawie każdy kształt z szerokiej gamy arkuszy i folii, od cienkich samochodowych folii okiennych i folii termotransferowych do grubych arkuszy odblaskowych i szablonów do piaskowania.

Według Paula Willemsa, dyrektora ds. zarządzania produktem i rozwoju biznesu w Roland DG EMEA: W połączeniu z najwyższej jakości technologią druku firmy Roland, plotery tnące Roland są doskonałym wyborem dla profesjonalistów zajmujących się drukowaniem w celu tworzenia bogatych grafik o wszystkich kształtach i rozmiarach w wielu zastosowaniach, w tym naklejek, etykiet, POP sklepowych i – od niedawna – oznakowania dystansu społecznego.

Zastosowania nowych urządzeń obejmują: szyldy, samochodowe folie okienne, oklejanie pojazdów, odzież sportową i wiele innych. Nowo zaprezentowane maszyny GR2-640/540 zapewniają równowagę między przystępną ceną a wysoką wydajnością cięcia. Zostały zaprojektowane z myślą o bezproblemowej integracji z wielkoformatowymi ploterami atramentowymi. Dzięki maksymalnej prędkości cięcia 1530 mm/s, wysokiej sile nacisku 600 gf i płynnemu podawaniu materiałów, seria GR2 osiąga precyzyjną jakość cięcia i wydajność wymaganą przez profesjonalnych użytkowników.

Funkcja „Asystenta zadań” VersaWorks 6 umożliwia edycję danych wektorowych w PDF i łatwe dodawanie linii konturowych, aby zapewnić dokładne cięcie konturów grafiki, eliminując potrzebę powrotu do programu Adobe Illustrator, CorelDRAW lub innego oprogramowania graficznego w celu wykonania pełnej produkcji.

Seria GR2 wyposażona jest także w funkcję Multi-Crop Mark, która umożliwia dokładniejsze cięcie konturowe dużych ilości zadrukowanego materiału oraz cięcie po laminacji. Zawiera również oprogramowanie plug-in Roland DG AAS II do łączenia z innymi wielkoformatowymi ploterami atramentowymi. Dodatkowo, potężne i uznawane za najlepsze w swojej klasie oprogramowanie FlexiSign GR2-Edition oferowane jest bezpłatnie przez pierwszy rok po rejestracji. Oprogramowanie to oferuje kompletny pakiet do projektowania i cięcia plików graficznych oraz płynnie integruje się z ploterami tnącymi serii GR2, umożliwiając pracę w trybie samego cięcia lub drukowania i cięcia.

Wszechstronne rozwiązanie

Stworzony z myślą o potrzebach profesjonalistów z różnych branż, ploter GR2 posiada funkcje pozwalające na tworzenie szerokiej gamy produktów. Jeśli potrzebujemy szybkości i precyzji, jest to dobre rozwiązanie dla procesów samego cięcia lub płynnego przepływu pracy drukowanie-wycinanie” dla grafiki pojazdowej, szyldów, etykiet, niestandardowej odzieży itp.

Grafika pojazdowa

Nowe plotery mogą zainteresować producentów poszukujących rozwiązań, które przyspieszą produkcję grafiki pojazdowej i pozwolą zaoferować ciekawe grafiki nawet na długich pojazdach. Zakres siły cięcia pozwala wycinać grafikę i litery z winylu, a także realizować różnorodne projekty – od folii przyciemniających szyby po warstwy ochronne dla powłok malarskich.

Druk i cięcie etykiet

Wysokonakładowa grafika cięta po obrysie jest łatwa do wykonania dzięki GR2 jako część procesu „drukowania i cięcia”. Ploter pozwala zachować dokładność pracy dzięki zaawansowanej funkcji wykrywania znaków pasowania i kontynuować cięcie przez wytrzymały laminat, aby uzyskiwać trwałe, precyzyjne wydruki. Zdaniem producenta rozwiązanie sprawdzi się w przypadku wysokich nakładów etykiet, antypoślizgowych grafik podłogowych i oznakowań ciętych po obrysie.

Uniwersalne szyldy

Niezależnie od tego, jakie wymagania mają klienci w zakresie szyldów, można je spełnić dzięki wszechstronności serii GR2. Duża siła ostrza pozwala na cięcie trudnych materiałów, takich jak odblaskowy winyl, bez uszczerbku dla jakości. Urządzenie radzi sobie także z napisami przy dużych zamówieniach na oznakowania kierunkowe. Dzięki temu możliwa jest produkcja materiałów specjalnych, kierunkowych winyli ściennych czy napisów okiennych.

Odzież termotransferowa

Jeśli chcemy zwiększyć skalę produkcji odzieży na zamówienie, GR2 wydaje się relatywnie niedrogim wyborem, poszerzającym możliwości w zakresie cięcia winyli termotransferowych i wprowadzania nowej gamy grubszych, specjalistycznych podłoży winylowych. Ploter znajdzie zastosowanie również w przypadku intensywnie flokowanych i brokatowych winyli oraz winyli specjalnych, np. rozszerzalnych.

Zintegrowane oprogramowanie

Seria CAMM-1 GR2 wyposażona jest w najlepsze w swojej klasie oprogramowanie FlexiSign GR2-Edition. Dostępne za darmo przez rok po* zarejestrowaniu nowo zakupionego urządzenia GR2, oprogramowanie FlexiSign GR2-Edition oferuje kompletny pakiet oprogramowania do projektowania i wycinania plików graficznych, który jest zintegrowany z ploterami tnącymi Roland GR2.

Używając oprogramowania FlexiSign GR2-Edition możemy zmienić swoje możliwości produkcyjne dzięki poszerzonemu zakresowi narzędzi, które pomagają na każdym etapie procesu produkcyjnego - od tworzenia pliku projektowego do dokładnego cięcia i szybkiego, łatwego oddzielania gotowej, wyciętej grafiki.

* Po bezpłatnym okresie próbnym wynoszącym 365 dni licencję FlexiSign GR2-Edition można kupić w specjalnej cenie

Seria GR2 wyróżnia się jakością, wydajnością i opłacalnością. Te cechy produktów Rolanda pomagają użytkownikom wyprzedzić ostrą konkurencję w środowisku druku profesjonalnego, umożliwiając dostarczanie klientom jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań – podsumowuje Paul Willems.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Roland DG