Tiger600-1800TS Mimaki w nowej odsłonie
12 cze 2023 06:00

Firma Mimaki Europe, jeden z wiodących dostawców przemysłowych maszyn drukujących, ploterów tnących i drukarek 3D, na targach ITMA 2023 zaprezentuje nowe urządzenie. Tiger600-1800TS, sublimacyjny ploter typu „roll-to-roll” to system druku atramentowego zaprojektowany w celu przyspieszenia transformacji analogowej na cyfrową w branży druku na tekstyliach.

 

Tiger600-1800TS może pochwalić się maksymalną prędkością drukowania 550 m2/h (o 143 proc. wyższą niż w poprzednim modelu) dzięki odnowionej, szybkiej głowicy drukującej i zastrzeżonym technologiom poprawy jakości obrazu firmy Mimaki. Rozmiar urządzenia został zmniejszony o połowę w porównaniu z poprzednią wersją, a systemy mocowania papieru i nawijania znajdują się teraz z tyłu urządzenia. Mniejsza powierzchnia umożliwia klientom łatwą instalację wielu jednostek w odpowiedzi na zmienne zapotrzebowania rynku, przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej zdolności produkcyjnej.

Wszystkie nowe, innowacyjne rozwiązania idealnie pozycjonują Tiger600-1800TS, pozwalając konkurować z analogowymi urządzeniami do druku na tekstyliach i wspierać przejście na druk cyfrowy — wyjaśnił Arjen Evertse, dyrektor generalny ds. sprzedaży w firmie Mimaki Europe. - Korzyści z druku cyfrowego są znaczące w porównaniu z długimi, skomplikowanymi analogowymi metodami produkcji. Druk cyfrowy oferuje bezproblemowe, ekonomiczne rozwiązanie do produkcji mniejszych ilości, które można dostosować do zmieniającego się popytu. Umożliwia również większą elastyczność projektowania i zmniejsza wpływ na środowisko, otwierając się na lokalną produkcję, minimalizację zapasów, a co za tym idzie, ograniczenie ilości marnowanych produktów i eliminację zanieczyszczeń powstających w druku analogowym. – podkreślił Arjen Evertse.

Kolejną korzyścią dla środowiska wynikającą z użytkowania modelu Tiger600-1800TS będzie zbliżająca się certyfikacja bluesign (1) dla atramentów sublimacyjnych z serii MLSb510. Certyfikat ten, który ma zostać przyznany w czerwcu 2023 r., da pewność najwyższej jakości w połączeniu z uwzględnieniem bezpieczeństwa konsumentów i operatorów drukarni oraz ochrony środowiska. Tym samym innowacje Mimaki przyczynią się do zrównoważonego rozwoju przemysłu tekstylnego.

Doświadczenie Mimaki w opracowywaniu łatwych w obsłudze i wydajnych rozwiązań zostało wykorzystane również podczas opracowywania modelu Tiger600-1800TS. W nowej wersji urządzenia zbiorniki z atramentem można wymieniać bez przerywania procesu drukowania, co minimalizuje przestoje. Konserwacja maszyny jest również ograniczona dzięki metodzie podawania papieru z roli, która eliminuje potrzebę nakładania kleju na taśmę.

Tiger600-1800TS doskonale zaspokaja potrzeby naszych obecnych i potencjalnych klientów dzięki zaawansowanym technologiom i praktycznym, przyjaznym dla użytkownika funkcjom. Jesteśmy przekonani, że ten nowy dodatek do portfolio Mimaki będzie jeszcze bardziej promował przejście na cyfrowy druk na tekstyliach, wspierając tym samym naszą branżę w szybszym dostosowywaniu się do zmieniających się wymagań produkcyjnych, przy jednoczesnym zachowaniu większej świadomości ekologicznej — podsumowuje Arjen.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki

(1) bluesign: Certyfikat dla produktów ze zrównoważonych łańcuchów dostaw w branży tekstylnej i odzieżowej. Program certyfikacji jest zarządzany przez firmę bluesign technology ag z siedzibą w Szwajcarii