Technologia Durst napędza cyfrową rewolucję
8 maj 2019 06:00

Bliss Impex, międzynarodowy producent tekstyliów syntetycznych, tkanin drukarskich i tkanin odzieżowych, zainwestował w cztery systemy Durst Alpha - trzy maszyny Alpha 190 Reactive oraz Durst Alpha 180 do podłoży poliestrowych. Technologia cyfrowa zapewnia produkcję na skalę przemysłową ponad 10 000 000 metrów bieżących miesięcznie i ma docelowo zastąpić konwencjonalny system druku tekstylnego w Bliss Impex w ciągu trzech lat. Firma z siedzibą w Delhi w Indiach podjęła decyzję o inwestowaniu w kolejne systemy marki Durst w ramach transformacji procesów produkcyjnych w kierunku technologii cyfrowych.

Właściciele marek i projektanci coraz częściej oczekują, aby ich zamówienia były drukowane na czterech systemach produkcyjnych Durst, co oznacza przetworzenie i dostarczanie gotowego zlecenia w ciągu dwóch dni, podczas gdy standardowy cykl trwa 15-30 dni. Przy praktycznie zerowej liczbie strat materiałowych, bez ograniczeń konfiguracji kolorów i zastosowaniu atramentów z certyfikatem GOTS, Bliss Impex jest przekonany o czekającym go szybkim rozwoju. W systemach Alpha stosowany jest atrament z certyfikatem GOTS Durst One-Step, który został opracowany specjalnie dla urządzeń z serii Alpha.

„To właśnie jest przyszłość” - powiedział Ekansh Jain, dyrektor Bliss Impex i wyjaśnił: „Opłacalna i sprawdzona technologia Durst na rynku wrażliwym na ceny rewolucjonizuje naszą działalność. Maszyny są niezwykle elastyczne i nie mają ograniczeń co do koloru. Możemy drukować na niekończącej się liście materiałów, w tym na wielu, które wcześniej wymagały powlekania wstępnego. Jakość daje nam przewagę nad konkurencją, a ostrość i jasność barw to naprawdę istotne zalety”.

Rajiv Verma, dyrektor zarządzający Durst India, skomentował: „Bliss Impex to doskonały przykład tego, jak wymagania produkcyjne dla zamówień krótkoterminowych, wysoka jakość, szybka dostawa i możliwość szybkiego reagowania na trendy rynkowe napędzają cyfrową transformację. W krótkim czasie przeszliśmy bardzo długą drogę. Druk cyfrowy to prawdziwa przyszłość produkcji tekstylnej.”

Martin Winkler, segment manager w Durst Textile Printing, powiedział: „Wiemy z własnych doświadczeń, że kupujący i projektanci nieustannie wprowadzają zmiany, szczególnie teraz, gdy ceny atramentu są atrakcyjne dla użytkowników. Kluczowe znaczenie mają przejrzystość kosztów i przewidywalność. Ściśle współpracowaliśmy z firmą Bliss Impex, która wykorzystuje sprawdzoną technologię, aby wdrażać innowacje w tekstyliach”.

Cztery maszyny Durst stanowią dla grupy Bliss Impex znaczną część inwestycji o łącznej wartości 6 mln EUR. Bliss Impex zatrudnia łącznie 300 osób i ma obroty w wysokości 17,5 mln EUR.

Na podstawie informacji firmy Durst opracowała BZ