Targi FESPA przełożone
8 gru 2020 14:09

Jak informują organizatorzy, termin targów FESPA zaplanowanych na marzec został przełożony na październik 2021 r. Miejscem, w którym odbędą się wydarzenia Global Print Expo 2021 i European Sign Expo, pozostaje centrum wystawiennicze RAI w Amsterdamie (Holandia).

Decyzja wynika ze zmian terminów wszystkich wystaw międzynarodowych zaplanowanych w kalendarzu centrum RAI. Imprezy zostały przeniesione z pierwszego kwartału i mają się odbyć w drugim kwartale lub później. Przełożenie daty wydarzenia odzwierciedla utrzymującą się niepewność co do ograniczeń w podróżach międzynarodowych związanych z pandemią i obowiązkiem kwarantanny dla osób odwiedzających  Holandię. Istnieją uzasadnione obawy, że na początku marca 2021 swoboda w podróżowaniu do Amsterdamu będzie ograniczona. Zdaniem organizatorów czynniki te mogą wpływać na decyzje wystawców i odwiedzających.

Targi FESPA odbędą się w dniach 12-15 października 2021 r., w tych samych halach centrum RAI. Decyzje o przesunięciu terminu zyskały poparcie klientów, którzy rozumieją uzasadnienie i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa personelowi, wystawcom i gościom.

Neil Felton, dyrektor generalny FESPA, wyjaśnia: Decyzja o przesunięciu wydarzenia o siedem miesięcy nie osłabia entuzjazmu naszych wystawców, którzy nadal są zainteresowani organizowaniem targów FESPA i traktują je jako motor, który może ożywić biznes. Nie wynika też z naszych obaw związanych z możliwością zapewnienia bezpieczeństwa – w centrum wystawienniczym RAI obowiązują rygorystyczne protokoły BHP i jesteśmy pewni, że chronimy naszych wystawców i odwiedzających najlepiej, jak potrafimy.

Jednak sytuacja dotycząca podróży do Holandii jest w tym momencie niepewna. Ponieważ wystawcy obecnie przygotowują szczegółowe plany logistyczne, uwzględniając wszelkie dalsze koszty związane z obecnością na targach, uważamy, że właściwym krokiem jest przejście na terminy awaryjne, które przypadają na październik 2021 roku. Taka sytuacja umożliwi nam i wszystkim uczestnikom planowanie z większym rozmachem i pewnością siebie – podsumowuje Felton.

Większość wystawców Global Print Expo i European Sign Expo przeniesie swoje umowy na nowe terminy. Kilku dostawców, których polityka firmy uniemożliwiała wzięcie udziału w marcowej edycji wskazało, że chętnie wystawi się na jesiennej imprezie.

Na podstawie informacji organizatora