Targi FESPA już dzisiaj
12 paź 2021 06:00

Drzwi do FESPA Global Print Expo i European Sign Expo 2021, wiodących europejskich targów poświęconych drukowi specjalistycznemu i oznakowaniom, zostaną otwarte już 12 października w centrum konferencyjnym RAI, Amsterdam. Po raz pierwszy od wiosny 2019 r. FESPA powita społeczność dostawców usług poligraficznych podczas wydarzenia na żywo, po 18 trudnych miesiącach.

 

Powrót innowacji

Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć innowacje wielu dostawców, technologie i materiały eksploatacyjne do cyfrowego druku wielkoformatowego, sitodruku i druku tekstyliów, zdobienia odzieży oraz oznakowań.

FESPA Global Print Expo tradycyjnie pozwala wystawcom zapowiadać nowe produkty, których premiery przedstawią podczas targów. Wśród nowości goście targów zobaczą między innymi: nową flagową atramentową maszynę drukującą firmy Agfa; ekskluzywną premierę urządzenia Brother; nowy ploter płaski marki Durst; serię urządzeń Mimaki, w tym wysokonakładową maszynę drukującą z płaskim stołem; serię szybkich urządzeń wysokiej jakości oraz pełnokolorową biurkową drukarkę 3D; maszyny DTG trzeciej generacji oferowane przez ROQ International oraz ploter płaski firmy swissQprint. Firmy, w tym bergertextiles, Canon, Guangdong Italia i Roland DG, również zaprezentują swoje najnowsze innowacje na żywo. Tegoroczne wydarzenie po raz kolejny sponsorują Brother i Mimaki.

Goście targów będą mogli również odwiedzić wystawę European Sign Expo (hala 2), aby poznać innowacje w branży digital signage, w grawerowaniu, produkcji podświetlanych wyświetlaczy, rozwiązaniach LED i znakach reklamowych. European Sign Expo 2021 jest sponsorowane przez EFKA, LEDIT i Vivalyte.

Powrót inspiracji

Wystawa Printeriors (stoisko 6-A1) po raz kolejny zainspiruje odwiedzających kolekcją szytych na miarę elementów wystroju wnętrz, począwszy od mebli i akcesoriów aż po folie stołowe, dekoracje okienne i okleiny ścienne.

Założeniem piątej już edycji Printeriors jest pokazanie, w jaki sposób druk może odmienić wnętrza i zaprezentowanie możliwości tego rynku. W oparciu o kolekcję projektów pierwotnie stworzoną z myślą o wydarzeniu 2020, aplikacje na tegorocznej wystawie mają skupić się na naturze. FESPA połączyła siły z kilkoma wystawcami i ich dostawcami, w tym: Chromaluxe, EFKA, Pongs, Premier Digital Textiles i Vivalyte, którzy w tym tygodniu zasilą ekspozycję swoimi projektami.

Centralne miejsce w hali 1 (stoisko 1-E160) zajmie przestrzeń przeznaczona na popularny wśród zwiedzających World Wrap Masters Europe 2021. Goście będą mieli okazję obejrzeć europejski etap konkursu oklejania pojazdów. Zawodnicy wezmą udział w konkursie oklejania pojazdów na żywo, a ostatniego dnia (15 października) najlepszy z nich zdobędzie tytuł „Wrap Master of Europe 2021”. Zwycięzcy zmierzą się z najlepszymi uczestnikami innych regionalnych konkursów w finale World Wrap Masters 2022, który odbędzie się podczas FESPA Global Print Expo 2022 w Berlinie (31 maja – 3 czerwca 2022). Dla zwiedzających zorganizowane będą również bezpłatne codzienne pokazy i warsztaty z ekspertami od oklejania.

FESPA na żywo

W tym roku dla uczestników, którzy nie mogą wziąć udziału osobiście w wydarzeniach w Amsterdamie ze względu na bieżące ograniczenia w podróżowaniu, FESPA przeprowadzi na żywo serię wywiadów z wiodącymi dostawcami i członkami stowarzyszenia. Transmisje online skupią się głównie na innowacjach i trendach rynkowych, a widzowie będą mogli zobaczyć najnowsze produkty wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich 18 miesięcy, jak również premiery tegorocznego pokazu. Wśród wystawców pojawią się między innymi firmy: Brother, Canon, Durst, Mimaki i Roland DG.

Transmisja na żywo będzie dostępna od 12 października przez pierwsze trzy dni targów na www.fespaglobalprintexpo.com w zakładce „FESPA Live”.

Neil Felton, dyrektor generalny FESPA, komentuje: Po tak długim czasie wspaniale jest powrócić do wydarzenia FESPA na żywo. Nie możemy się doczekać, aby powitać naszą społeczność z powrotem, „poczuć program” na żywo i cieszyć się ponownymi spotkaniami twarzą w twarz. Jesteśmy przekonani, że wydarzenia w Amsterdamie zainspirują firmy zajmujące się drukiem i oznakowaniami, pozwolą skupić się na ożywieniu biznesu i długoterminowym wzroście.

Bezpieczeństwo w czasach epidemii

Odwiedzający będą mogli korzystać z bezdotykowych identyfikatorów wyświetlanych na telefonach za pośrednictwem internetowego portalu, który zapewni również dostęp online do broszur, czasopism i informacji o produktach oraz umożliwi bezpośredni kontakt z dostawcami.

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia, w centrum wystawienniczym RAI obowiązują przepisy regulujące kwestie bezpieczeństwa związanego pandemią. Wszyscy uczestnicy muszą przed wejściem na teren targów przedstawić dowód, że zostali podwójnie zaszczepieni, niedawno wyzdrowieli z COVID-19 lub otrzymali negatywny wynik testu. Kwestionariusz zdrowia należy wypełnić przy wejściu oraz użyć środków higieny dostępnych na miejscu. Więcej informacji i częste aktualizacje przepisów dotyczących COVID na wystawie można znaleźć na stronie organizatora.

W tym roku nie ma możliwości dokonania rejestracji na miejscu. Uczestnicy muszą wcześniej zarejestrować się online tutaj: https://registration.gesevent.com/survey/225ttiyimyer0. Odwiedzający mogą otrzymać zniżkę w wysokości 30 euro podając kod FESM128.

Opracowano na podstawie informacji FESPA