Szybkie prototypowanie opakowań
17 cze 2021 06:00

Firma Stratasys Ltd., jeden z liderów w dziedzinie polimerowych rozwiązań druku 3D, przenosi szybkie prototypowanie opakowań produktów na zupełnie nowy poziom dzięki technologii druku Stratasys PolyJet. Projektanci mogą teraz modelować złożone, pełnokolorowe opakowania kosmetyków, napojów, elektroniki, środków higieny i żywności. Te prototypy o wysokiej wierności odwzorowania dokładnie symulują opakowanie końcowe, w tym pokazują realistyczne kombinacje kolorów, tekstur, przezroczystości i elastyczności.

Tradycyjne prototypowanie opakowań produktów konsumenckich jest kosztowne, czasochłonne i uzależnia projektantów od zewnętrznych zakładów produkcyjnych. Dzięki drukowaniu PolyJet na drukarkach 3D J8 Prime, J7 Series i J55 Prime projektanci mogą z łatwością tworzyć złożone, wysoce przezroczyste, pełnokolorowe opakowania 3D ze zintegrowaną grafiką 2D i etykietami w ramach jednego wydruku.

Korzystając z prostych przepływów pracy typu „kliknij i drukuj” GrabCAD Print, prototypy przechodzą z symulowanego produktu na ekranie do pełnych próbek wydrukowanych w 3D w ciągu zaledwie jednego dnia.

Ultrarealistyczne modele urzeczywistniają pomysł dla naszych klientów, umożliwiając przyspieszony proces decyzyjny. Jesteśmy daleko od nijakich, całkowicie białych modeli, które wyprodukowaliśmy przed drukiem 3D – dziś możliwości są nieograniczone – powiedział Jeremy Garrard, dyrektor ds. rozwoju rynku, projektowania i badań i rozwoju w firmie Quadpack, która jest jednym z globalnych dostawców opakowań i dodał: Oprócz pracy, którą wykonujemy dla naszej serii produktów QLine produkowane przez nas modele pomagają wpływać na branżę i inspirować ją. Jako przykład, wydrukowaliśmy ponad 500 sztuk naszego rocznego raportu trendów, w którym zespół przedstawia swoją wizję przyszłości rynku opakowań kosmetyków wraz z próbkami.

Możliwości drukowania na wielu materiałach drukarek J-Series w połączeniu z materiałami VeroUltra dają projektantom opcję drukowania w ponad 640 000 unikalnych kolorach i symulowania realistycznych tekstur, takich jak tkaniny i drewno, a także tworzenia przezroczystości przypominającej szkło lub plastik.

Na przykład materiał VeroUltra umożliwia projektantom drukowanie symulowanych szklanych butelek i dodawanie „etykiet” z wyraźnym tekstem i obrazami, które spełniają standardy etykietowania grafiki 2D pozwalając na jak najlepsze, realistyczne, szybkie prototypowanie.

Nowość ma kluczowe znaczenie w opakowaniach, dlatego projektanci chcą stworzyć coś, co pozwoli ich produktowi przyciągnąć wzrok konsumenta – powiedział Shamir Shoham, wiceprezes ds. projektowania w Stratasys i wyjaśnił: Dzięki możliwości drukowania przezroczystości podobnych do szkła i plastiku z kontrastową, ostrą, jasną grafiką oraz możliwości symulowania płynnego napełniania, projektanci dostarczają realistyczne prototypy opakowań, które prowadzą do wcześniejszych zasobów marketingowych, a także lepszego i szybszego podejmowania decyzji przez wszystkich interesariuszy.

Oprogramowanie „Packaging” będzie wkrótce dostępne za pośrednictwem GrabCAD Print jako kompatybilne z drukarkami 3D Stratasys J8 Prime, Stratasys J7 i Stratasys J55 Prime. Stratasys przewodzi globalnemu przejściu na produkcję addytywną dzięki innowacyjnym rozwiązaniom druku 3D dla branż takich jak lotnictwo, motoryzacja, produkty konsumenckie i opieka zdrowotna. Dzięki inteligentnym i połączonym drukarkom 3D, materiałom polimerowym, ekosystemowi oprogramowania i częściom produkowanym na żądanie, rozwiązania Stratasys zapewniają przewagę konkurencyjną na każdym etapie łańcucha wartości produktu.

Opracowano na podstawie informacji firmy Stratasys