System Atlas MAX POLY nagrodzony
1 wrz 2023 06:00

Firma Kornit osiągnęła kolejny, znaczący kamień milowy w branży - eksperci stowarzyszenia Printing United Alliance przyznali nagrodę Pinnacle Product Award w kategorii „Najlepsza technologia” rozwiązaniu Atlas MAX POLY.

Ta niezwykle szanowana nagroda branżowa wyróżnia technologie, które według przewidywań specjalistów wywierają znaczący wpływ na świat cyfrowych tekstyliów – zarówno teraz, jak i w przyszłości. Rozwiązanie Kornit zostało uznane za pierwszy w branży system do druku bezpośrednio na odzieży poliestrowej i mieszanej, zapewniający najwyższej jakości cyfrowe dekoracje i pozwalający na uzyskanie żywych, kolorowych wzorów.

Kiedy w zeszłym roku firma Kornit po raz pierwszy zaprezentowała Atlas MAX POLY podczas Tygodnia Mody w Tel Awiwie, intencją była pomoc markom i producentom w wykorzystaniu popytu na modną, niepowtarzalną odzież sportową, łączącą poliester i mieszanki poliestru z żywymi wzorami. Wierzono, że Atlas MAX POLY ma potencjał do przekształcenia rynku profesjonalnej i rekreacyjnej odzieży sportowej, borykającego się z ograniczeniami w masowej personalizacji poliestru.

Eksperci Printing United Alliance zauważyli również, że to rozwiązanie naprawdę „zmienia zasady gry” w zrównoważonej produkcji cyfrowej na żądanie i będzie wywierało ogromny wpływ na branżę.

Kornit zaprezentuje system Atlas MAX POLY na targach Printing United Expo w październiku br.

 

Opracowano na podstawie informacji firmy Kornit