Synergia możliwości w produkcji tekstyliów
31 sie 2021 13:28

Dzięki przejęciu amerykańskiego specjalisty druku 3D – spółki Voxel8 - firma Kornit Digital rozszerza portfolio technologii wytwarzania przyrostowego dla nowej generacji zrównoważonej produkcji odzieży i druku na żądanie. Zdaniem jej przedstawicieli branża wkracza w nową erę, a przyszłość mody i odzieży sportowej rysuje się w jasnych barwach.

 

 

Kornit Digital, jeden ze światowych liderów na rynku technologii cyfrowej produkcji tekstyliów, ogłosił w ubiegłym miesiącu przejęcie wszystkich aktywów amerykańskiej spółki Voxel8. Oferując technologie druku cyfrowego dla przemysłu odzieżowego i tekstylnego, Kornit Digital dostarcza kompletne rozwiązania, w tym systemy druku cyfrowego, atramenty, materiały eksploatacyjne i oprogramowanie. Tego typu rozwiązania umożliwiają wdrażanie i realizację innowacyjnych modeli biznesowych opartych na koncepcjach web-to-print, druku na żądanie i masowej personalizacji.

Pozyskana za sprawą przejęcia spółki Voxel8 zaawansowana technologia 3D umożliwi wdrożenie unikalnych, wartościowych aplikacji dekoracyjnych i funkcjonalnych dla wiodących światowych marek. Technologia addytywna stosowana przez Voxel8 umożliwia cyfrowe odwzorowanie cech funkcjonalnych obiektu, a także wykorzystanie wysokowydajnych elastomerów w technologii atramentowej.

Dyrektor generalny Kornit Digital, Ronen Samuel, ujawniając wizję stojącą za przejęciem Voxel8 często powtarza: „Firma jest tak dobra, jak jej ludzie”. Jeśli chodzi o niedawne przejęcie Voxel8, stwierdzenie to nabiera jeszcze większego znaczenia.

Pierwszą rzeczą, która mnie przyciągnęła do Voxel8, była wizja prezentowana przez zespół kierowniczy i oczywiście sama postać Freda von Gottberga, dyrektora generalnego firmy, który ma bogate doświadczenie i ciekawą osobowość. Ale byliśmy również pod wielkim wrażeniem puli talentów programistycznych, jakie firma wnosi do tej współpracy. Ponadto posunięcie to ma sens dla Kornit, ponieważ obie firmy mają identyczne DNA, podobną wizję rozwoju, a jednocześnie uzupełniają swoje zasoby niezbędne do przekształcania i cyfryzacji coraz większej części procesu produkcji odzieży, a zwłaszcza odzieży sportowej.

Voxel8 wyrobił sobie mocną markę opracowując technologie i systemy druku 3D na żądanie przeznaczone do produkcji cholewek dla przemysłu obuwniczego. Firma stworzyła innowacyjną technologię opartą na wykorzystaniu elastomerów - począwszy od miękkich gum po sztywne tworzywa sztuczne, oferując możliwość drukowania na nich grafiki w wysokiej rozdzielczości.

Z perspektywy produkcyjnej przejęcie ma zarówno natychmiastowy, jak i długoterminowy wpływ. Według Samuela: Zmiana, której teraz doświadczamy, w pełni integruje się z podstawowymi możliwościami Kornit i ulepsza ofertę zarówno pod względem wzorniczym, jak i funkcjonalnym. Długoterminowo umożliwia firmie wejście w przestrzeń wytwarzania addytywnego, dostarczając komplementarne rozwiązanie i przełamując barierę druku atramentowego, co wydaje się niezbędne do pełnego przejścia na cyfrową transformację dekoracji tekstylnych. Łącząc siły z Voxel8, stawiamy na synergię możliwości, która umocni pozycję Kornit jako prawdziwie zintegrowanego pionowo producenta.

Dyrektor ds. technologii Kornit Digital, Kobi Mann powiedział: Voxel8 oferuje możliwość bezpośredniego druku 3D oraz dostarcza zaawansowane oprogramowanie do projektowania, które można łatwo zintegrować z dowolnym oprogramowaniem produkcyjnym.

Voxel8 oferuje również wszechstronną chemię, która umożliwia formułowanie wysokowydajnych elastomerów w celu zmiany właściwości materiałowych powstałych w druku struktur – dodał Kobi Mann i wyjaśnił: Oznacza to możliwość drukowania odblaskowych, silikonowych i metalicznych elementów, w tym także elementów dla branż sportowej i rehabilitacyjnej. Powstałe obiekty są odporne na uderzenia, cechują je między innymi antypoślizgowość i wodoodporność - cechy łączące formę i funkcję, które są kluczem do wizji Kornit dotyczącej cyfryzacji produkcji.

Mann twierdzi także, że zintegrowanie technologii Voxel8 z planem produktowym Kornit umożliwi firmie „przekształcenie wielu segmentów rynku i branż, przyspieszając realizację wspólnych wizji rozwoju i postępu technologicznego.

Innowacyjne technologie Voxel8 pomogą nam przyspieszyć realizację naszej strategii 4.0 w zakresie cyfryzacji zrównoważonej produkcji tekstylnej na żądanie. Dzięki zaawansowanej i sprawdzonej technologii 3D zrewolucjonizujemy biznes związany z modą, wprowadzając zupełnie nowe, kreatywne koncepcje dekoracyjne i niespotykane dotychczas funkcjonalne zastosowania tekstylne, jednocześnie odkrywając nowe możliwości na rynku odzieży i obuwia” - dodał Ronen Samuel.

Prezes i dyrektor generalny Voxel8, Fred von Gottberg, tak skomentował przejęcie: „Innowacyjna i zrównoważona technologia umożliwia cyfrowe tworzenie unikalnych dekoracyjnych i funkcjonalnych aplikacji, eliminując marnotrawstwo z procesu produkcyjnego. Voxel8 podziela wizję Kornit dotyczącą przekształcenia przemysłu tekstylnego. Cieszymy się, że możemy być częścią podróży mającej na celu zbudowanie systemu operacyjnego zrównoważonej mody na żądanie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę, aby włączyć technologię Voxel8 do oferty dla klientów Kornit, która jeszcze ulepszy aplikacje i dostarczy zaawansowane rozwiązania.”

Jak podkreśla Ronen Samuel: Jesteśmy zaangażowani w ciągłe inwestowanie w zasoby zgodne z naszą podstawową wartością, jaką jest przekształcenie branży modowej w zrównoważoną produkcję na żądanie. Dajemy ponadto projektantom i właścicielom marek możliwość rozwoju kreatywności w stopniu większym niż kiedykolwiek wcześniej.

Transakcja przejęcia została sfinalizowana 9 sierpnia, w jej wyniku zatrudniono wszystkich 18 pracowników Voxel8. Firma Kornit Digital, która w zeszłym roku przejęła dostawcę platformy oprogramowania w chmurze - Custom Gateway, wraz z przejęciem Voxel8 ujawniła swoje wyniki za drugi kwartał bieżącego roku. Poinformowała, że ​​jej przychody za trzymiesięczny okres kończący się 30 czerwca 2021 r. wzrosły o 118 proc. (w ujęciu rok do roku) do poziomu 81,7 mln dolarów. Spółka odnotowała zysk operacyjny GAAP w wysokości 6,1 mln dolarów, podczas gdy zysk operacyjny non-GAAP wyniósł 10,2 mln dolarów.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Kornit Digital.