swissQprint zwiększa wydajność ploterów
21 paź 2020 11:20

System Tip Switch Vacuum zgłoszony do opatentowania przez firmę swissQprint zwiększa codzienną wydajność urządzeń tego producenta. Plotery swissQprint są teraz wyposażone w nowy stół próżniowy, który jest podzielony na 256 segmentów. Użytkownik może szybko, łatwo i bezstopniowo włączać i wyłączać poszczególne segmenty. Tip Switch eliminuje potrzebę żmudnego i czasochłonnego maskowania oraz oklejania taśmą. Podciśnienie może rozwijać pełną siłę, dzięki czemu niezawodnie zatrzymuje nawet trudne podłoża takie jak tektura falista. Stół podciśnieniowy zawiera również kanał tnący, który zapewnia precyzję przycinania nawet cienkich materiałów.
W przypadku produkcji tandemowej stół próżniowy jest podzielony na dwie strefy, z których każda jest niezależnie regulowana za pomocą przełącznika. Tandem umożliwia nieprzerwaną produkcję: nośniki są ładowane na stół drukujący na przemian z przodu i z tyłu. Podczas gdy z jednej strony trwa drukowanie, operator może zająć się ładowaniem drugiej strony i odwrotnie - bez przestojów, aż do zakończenia serii.

Za pomocą oprogramowania użytkownik reguluje siłę podciśnienia, a także jest w stanie odwrócić ciąg, co oznacza, że ​​pompy będą dmuchały zamiast ssać. Tworzy to poduszkę powietrzną na stole roboczym, która ułatwia obsługę podłoży. Dzięki temu można je ustawiać lub przesuwać bez większego wysiłku i bez ryzyka szkód materialnych.

Pompy próżniowe automatycznie zmniejszają prędkość, gdy wytworzy się wymagane podciśnienie, co przyczynia się do ogólnego niskiego zużycia energii przez system. Plotery wielkoformatowe swissQprint otrzymały certyfikat ISO 20690: 2018 ze względu na ich wysoką efektywność energetyczną. Dzięki kontroli podciśnienia urządzenie jest też bardzo ciche w eksploatacji.

Wszystkie modele ploterów płaskich swissQprint: Oryx, Impala i Nyala są teraz dostarczane z nowym systemem próżniowym. Podobnie wprowadzony w ubiegłym roku ploter rolowy Karibu jest chwalony przez użytkowników za innowacyjny system Tip Switch Vacuum.

Na podstawie informacji firmy swissQprint opracowała BZ