swissQprint Tip Switch Vacuum – już opatentowany
4 paź 2023 13:35

Unikalny system Tip Switch Vacuum firmy swissQprint otrzymał patent w sierpniu 2023 roku. Jest to system oszczędzający energię i czas, którego operatorzy używają do kontroli stołu próżniowego wielkoformatowej maszyny drukującej.

Tip Switch Vacuum firmy swissQprint w końcu został opatentowany po wejściu na rynek w 2019 roku. System zapewnia szybką, precyzyjną regulację podciśnienia używanego do mocowania nośnika do stołu maszyny drukującej. Jest standardowym wyposażeniem wszystkich maszyn drukujących swissQprint z płaskim stołem i drukujących z roli na rolę.

 Minimalny wysiłek związany z konfiguracją i maskowaniem

Drukarka wielkoformatowa swissQprint ma próżniowy stół drukujący podzielony na nawet 256 segmentów, w zależności od modelu. Lekki nacisk palca na przełącznik (Tip Switch) włącza lub wyłącza odpowiedni segment, odcinając w ten sposób podciśnienie w szczelinach między płytami na płaskim stole lub równoległych pasach materiału w druku z roli na rolę. Konfigurowanie zadań drukowania jest więc szybkie i wygodne, a żmudne maskowanie zostaje w dużej mierze wyeliminowane.

 Oszczędność energii

Zgodnie z zasadą projektowania, systemy swissQprint wykorzystują kontrolowane podciśnienie w celu zmniejszenia emisji hałasu i zapotrzebowania na energię. System próżniowy przyczynia się do wysokiej efektywności energetycznej wielkoformatowych maszyn drukujących swissQprint, co potwierdza certyfikat ISO 20690:2018.

Opracowano na podstawie informacji firmy swissQprint