swissQprint ponownie z certyfikatem
22 lut 2023 06:00

swissQprint jest jedynym producentem wielkoformatowych maszyn drukujących UV, który uzyskał recertyfikację efektywności energetycznej oferowanych urządzeń. Wszystkie modele ponownie uzyskały doskonałe wyniki, zatem użytkownicy mogą nadal oczekiwać niskiego zużycia energii.

Po raz drugi swissQprint poddaje swoje produkty testom efektywności energetycznej zgodnie z normą ISO 20690:2018 i ponownie wynik jest pozytywny.

Przedstawiciele Fogra, Instytutu Badawczego Technologii Mediów, zmierzyli pobór mocy ploterów płaskich swissQprint Kudu, Nyala 4, Nyala 4S oraz maszyn rolowych Karibu 2 i Karibu S poddając je próbom w różnych trybach drukowania. Testy wykazały „najlepszą w swojej klasie” efektywność energetyczną dla każdej badanej maszyny. Oznacza to, że zapotrzebowanie na moc tych urządzeń jest bardzo niskie w stosunku do wydajności, co pozwala zaoszczędzić koszty i zasoby.

Szwajcarskie wielkoformatowe systemy UV LED zużywają średnio 2,2 kilowatogodzin energii elektrycznej, czyli dokładnie tyle samo, co przeciętny czajnik. Podobnej ilości energii wymaga dwugodzinna sesja przesyłania strumieniowego wideo na 65-calowym telewizorze 4K.

Energia pod kontrolą

Obecnie dla użytkowników ważniejsze niż kiedykolwiek jest kontrolowanie zużycia energii, a przede wszystkim efektywne jej wykorzystanie. Według Fogry, swissQprint jest jak dotąd jedynym producentem będącym w stanie zapewnić niezależny i znormalizowany dowód efektywności energetycznej dla swoich produktów w tym zakresie. Już w 2018 i 2019 roku Fogra nagrodziła modele Nyala i Karibu za „wybitną energooszczędność” zgodnie z normą ISO 20690:2018, która określa metody definiowania energochłonności cyfrowych maszyn drukujących.

Opracowano na podstawie informacji firmy swissQprint