swissQprint na targach Fespa
24 kwi 2023 13:17

Firma swissQprint zaprezentuje swoje portfolio, a w nim najnowsze plotery płaskie UV i rolowe na targach Fespa Global Print Expo w Monachium. Goście stoiska zobaczą trzy modele: plotery najnowszej generacji Nyala i Kudu oraz drukującą z roli na rolę maszynę Karibu.

W tym roku swissQprint stawia na zaoferowanie możliwości zróżnicowania oferty w sposób szerszy aniżeli jedynie pod kątem opłacalności i zrównoważonego rozwoju. Przeprowadzane na żywo pokazy nowoczesnych systemów będą ilustrowały wszechstronność wielkoformatowych ploterów drukujących. Osobna ekspozycja zostanie poświęcona drukowi UV oraz atramentom neonowym – propozycji dostępnej wyłącznie w ofercie swissQprint.

„Chcemy pokazać dostawcom usług drukarskich, jak mogą sobie radzić na rynku - mówi Carmen Eicher, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w swissQprint i dodaje: Przez to rozumiemy wszystkie czynniki istotne dla procesu produkcji: jakość, zakres zastosowań, rentowność i ochronę środowiska."

Najlepszy w rankingach

Od 2015 roku ploter Nyala zajmuje czołowe miejsce w europejskich rankingach sprzedaży. Jeden z bardziej lubianych na rynku europejskim płaski ploter drukujący, dostępny od siedmiu lat w ofercie swissQprint, jest obecnie oferowany w nowej wersji wykorzystującej innowacyjną technologię głowicy drukującej. Jak zapewnia producent, rozdzielczość 1350 dpi w połączeniu z precyzyjnym rozmieszczaniem kropli pozwala uzyskać nowy wymiar jakości wydruku. Nyala została wprowadzona na rynek w 2012 roku jako trzeci ploter płaski w asortymencie swissQprint. Obecnie oferta obejmuje sześć modeli. W tej chwili na rynku jest dostępna czwarta generacja tych urządzeń.

Unikalne aplikacje

swissQprint oferuje atramenty neonowe do druku UV, rozwiązania do druku wypukłego i opcje uszlachetniania lakieru. Wszystko to jest dostępne zarówno w przypadku druku za pomocą plotera płaskiego, jak i maszyn rolowych, czyli przy użyciu praktycznie każdego rodzaju podłoża. Prezentacje i wydruki próbne, które będzie można zobaczyć na stoisku, pokażą wszechstronność rozwiązań wielkoformatowych oferowanych przez swissQprint.

Oszczędność zasobów i środowiska

Niskie zużycie energii w czasach jej niedoboru to ważna zaleta zarówno w kontekście rentowności, jak i zrównoważonego rozwoju. Wszystkie maszyny swissQprint LED posiadają certyfikat potwierdzający ich wysoką efektywność energetyczną. Ponadto urządzenia te są łatwe w utrzymaniu i trwałe przez co najmniej dekadę. Użytkownicy swissQprint mogą więc oczekiwać maksymalnego zwrotu z inwestycji przy minimalnym wpływie na środowisko.

Druk najnowszej generacji

W rozwiązaniach swissQprint jest dostępna najnowsza technologia głowicy drukującej. Zdaniem producenta dokładne rozmieszczenie kropli w połączeniu z maksymalną rozdzielczością 1350 dpi oznacza nowy poziom jakości wydruku dla użytkowników.

Carmen Eicher mówi: „Zapraszamy gości do samodzielnego obejrzenia maszyn drukujących i uczestnictwa w prezentacjach na żywo. Nyala 4. generacji jest najlepiej sprzedającą się platformą druku w Europie w swojej klasie od ośmiu lat. Natomiast nowa wersja plotera płaskiego Kudu oferuje wysokiej jakości druk i demonstruje połączenie zwiększonej prędkości i najwyższej jakości wydruku. Z kolei prezentacja drukującego z roli na rolę systemu Karibu pozwoli na zapoznanie się z unikalnymi funkcjami, które przyczyniają się do rozwoju oferty, szczególnie w zakresie wydajności i wszechstronności”.

Cała gama rozwiązań swissQprint jest wysoce energooszczędna i zgodna z normą ISO 20690, co potwierdziły ostatnie testy. „To tylko jeden z czynników, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju i rentowności” - podkreśla Carmen Eicher.

Proponowane funkcjonalności maszyn wykraczają poza konwencjonalne zastosowania. Oprócz jasnych kolorów dostępny jest także druk przy użyciu atramentów białych, lakierów z efektami specjalnymi oraz kolory punktowe, takie jak pomarańczowy, neonowy róż i neonowy żółty (wyłącznie w swissQprint) dostępne dla wszystkich maszyn drukujących. Dzięki temu użytkownicy systemów mogą zaoferować swoim klientom pełne spektrum aplikacji, od konwencjonalnych produkcji po wersje wzbogacone, także pod względem efektów dotykowych i wizualnych.

Na stoisku targowym swissQprint obecny będzie zespół specjalistów oraz przedstawiciele międzynarodowych sieci sprzedaży po to, aby zapewnić zwiedzającym kompleksową obsługę zwłaszcza podczas pokazów drukowania organizowanych na żywo.

swissQprint nieprzerwanie rozwija portfolio wielkoformatowych urządzeń drukujących, wprowadzając najnowsze technologie i rozwijając unikalne możliwości zastosowań. Cel pozostaje niezmienny – jest nim dostarczanie klientom praktycznych i konkurencyjnych narzędzi druku.

Opracowano na podstawie materiałów firmy swissQprint