swissQprint na FESPA
29 maj 2023 06:00

Na targach FESPA Global Print Expo w Monachium firma swissQprint zaprezentowała najnowsze osiągnięcia w zakresie maszyn i aplikacji oraz podkreśliła swoją koncepcję zrównoważonego rozwoju. Świętowano również sprzedaż tysięcznego egzemplarza plotera Nyala.

Oprócz inspirujących pokazów zastosowań maszyn szwajcarski producent zaprezentował, w jaki sposób jego klienci łączą sukces komercyjny z ochroną środowiska. Plotery płaskie Oryx, Impala (2,5×2 m) i Nyala (3,2×2 m) są cenione na rynku za wysoką jakość wydruków, wydajność oraz wszechstronność. Modele ploterów swissQprint wykorzystują najnowsze głowice drukujące o maksymalnej rozdzielczości 1350 dpi. Modułowa konstrukcja maszyn, w tym wariant „z roli na rolę” wraz ze specjalnymi atramentami w kolorach neon, biel i lakier, współpracują ze sobą umożliwiając szeroki zakres zastosowań. Odwiedzający targi FESPA mogli wejść do specjalnego pomieszczenia, aby doświadczyć ciekawego efektu neonowych atramentów, fluoryzujących w czarnym świetle.

System drukujący z roli na rolę Karibu (szerokość 3,4 m) jest maszyną drugiej generacji, wyposażoną w najnowszą technologię głowicy drukującej. To, co sprawia, że jest interesujący dla użytkowników pragnących wyróżnić się na tle głównego nurtu rynku, to jego specjalne możliwości takie jak druk neonowy, lakierowany, biały i wypukły. Warto wspomnieć o unikalnych funkcjach zorientowanych na wydajność takich jak: system do szybkiego ładowania rolek, Tip Switch Vacuum do precyzyjnej kontroli podciśnienia oraz tryb wielowarstwowy do dokładnego pasowania podczas nadruku różnych warstw.

Kolejna pozycja w portfolio swissQprint – system Kudu to jedyna maszyna drukująca tego producenta wyposażona w 10 kanałów kolorów, posiadająca do 30 głowic drukujących. Opcje konfiguracji atramentu są tu bardziej zróżnicowane w porównaniu z innymi modelami swissQprint, które dzięki 9 kanałom kolorów są już i tak bardzo wszechstronne. Goście stoiska zwracali uwagę nie tylko na wysoką jakość druku, ale także wydajność do 304 m²/h, uzyskiwaną zarówno w przypadku druku płaskiego, jak i druku z roli na rolę (3,2 m).

W maju 2023 firma swissQprint sprzedała tysięczny egzemplarz plotera Nyala. Jubileuszową transakcję świętowano zarówno w centrali, jak i w gronie zespołu targowego w Monachium, w tym partnerów dystrybucyjnych. Nyala jest flagowym modelem swissQprint od ponad dekady, zdobywa wiele nagród i pozostaje najlepiej sprzedającą się maszyną drukującą w swojej klasie w Europie od ośmiu lat.

Opracowano na podstawie informacji firmy swissQprint