swissQprint dostarcza 1000. model plotera Nyala
18 lip 2023 06:00

Firma De Resolutie/Van Zijderveld - holenderski dostawca usług reklamowych – był w stanie zwiększyć ilość i poprawić jakość wydruków na sztywnych nośnikach dzięki ploterowi płaskiemu swissQprint Nyala – a konkretniej 1000. maszynie tego typu, która została dostarczona i zainstalowana przez szwajcarskiego producenta.

De Resolutie/Van Zijderveld, z siedzibą w Rijswijk koło Hagi, dostarcza pełną gamę kompleksowych rozwiązań z obszaru technologii reklamowej (adtech). W celu zwiększenia wydajności i poprawy jakości druku firma zdecydowała się na zakup plotera płaskiego Nyala 4. Firma swissQprint dostarczyła i zainstalowała go w połowie czerwca 2023 r. jako 1000. takie urządzenie wdrożone na rynku.

Wybór jakości i niezawodności

Jeffrey Vermaat, jeden z czterech właścicieli firmy, wyjaśnia: Nasze terminy dostaw są napięte, podobnie jak nasze zobowiązania, więc najważniejsza jest niezawodność. Przed wyborem rozwiązania, które zastąpiło poprzedni system druku UV, rozpatrywał wiele marek. Mogliśmy kupić taniej, ale świadomie zdecydowaliśmy się na jakość - mówi, odnosząc się nie tylko do wysokiej jakości druku, ale także do solidnej i przemyślanej konstrukcji maszyny swissQprint. Niskie zużycie energii (średnio 2,2 kWh) i produkcja przyjazna dla środowiska były kolejnymi przekonującymi kwestiami, podobnie jak oczekiwana żywotność wynosząca ponad 10 lat.

Mniej nadgodzin
Jeffrey Vermaat cieszy się, że jego dział produkcji potrzebuje teraz mniej nadgodzin, aby dotrzymać terminów. Te ostatnie są święte, a produkcja co do zasady odbywa się wyłącznie własnymi siłami przedsiębiorstwa. Nyala zapewnia idealną równowagę między jakością a wydajnością i gwarantuje nam znaczny wzrost produktywności. Ta ostatnia osiąga maksimum 206 m²/h, a najwyższa rozdzielczość druku wynosi 1350 dpi.

Więcej elastyczności

Choć dotychczas zadruk sztywnych nośników był zajęciem pobocznym, De Resolutie/Van Zijderveld zamierza obecnie aktywnie promować tę usługę dzięki wykorzystaniu dużej wszechstronności plotera Nyala w zakresie obsługiwanych zleceń. Typowe zadrukowywane podłoża to sztywna płyta piankowa, aluminiowe panele kompozytowe, drewno i szkło akrylowe. Nyala rozszerza jednak gamę dostępnych nośników; na płaskim łożu o wymiarach 3,2×2 metry można umieścić dowolny format wspomagany przez piny rejestrowe swissQprint. Konfiguracja atramentów CMYK uzupełniona jasnymi kolorami i bielą zapewnia szeroki zakres dostępnych druków w różnorodnej jakości, w tym grafik artystycznych oraz specjalistycznych. Jeffrey Vermaats uwielbia mawiać: Odpowiedź brzmi „tak” - a jakie było pytanie? Wierzy, że w przyszłości słowa te będą padać z jego ust jeszcze częściej.

Gwarancja zdrowego rozwoju

Vermaats podkreśla, że swissQprint był na celowniku firmy od jakiegoś czasu, ale przez długi czas nie doceniał wartości dodanej generowanej przez te maszyny. W międzyczasie przedsiębiorstwo pracowało na różnych urządzeniach innego producenta. Różnice w porównaniu do swissQprint są ogromne. To, co pokazali nam podczas demonstracji, było oszałamiające, a teraz widzimy to samo w trakcie własnej produkcji. Jest przekonany, że Nyala zapewni jego firmie zdrowy i organiczny rozwój.

Wim Vandendriessche, dyrektor zarządzający swissQprint Benelux, komentuje: Nie możemy doczekać się momentu, gdy wspomożemy De Resolutie/Van Zijderveld w pokonywaniu dalszej drogi. Jest dumny z tego, że on i jego zespół mieli zaszczyt dostarczyć tysięczny egzemplarz swissQprint Nyala.

Opracowano na podstawie informacji firmy swissQprint