Światowa premiera nowego skanera 3D
19 lis 2019 09:37

Międzynarodowe targi Formnext - jedne z największych targów przemysłowych w Europie poświęconych produkcji addytywnej oraz wszystkim procesom z tym związanym - odbywają się w dniach 19–22 listopada we Frankfurcie w Niemczech. To tutaj eksperci z różnych sektorów przemysłu, takich jak motoryzacja, przemysł lotniczy, inżynieria mechaniczna, technologia medyczna, elektrotechnika i wielu innych, spotkają się, aby poznać technologię drukowania oraz skanowania 3D i innowacyjne technologie produkcyjne.

Targi Formnext są również doskonałą okazją do wprowadzenia na rynek światowy nowego skanera 3D firmy SMARTTECH - MICRON3D green stereo 9-9MPix. Jest to rewolucyjna optyczna maszyna pomiarowa, która wyróżnia się na tle konkurencji dzięki zastosowaniu dwóch monochromatycznych detektorów z wąskopasmowym zielonym światłem LED o długości fali 520 nm, co pozwala na dokładniejsze odwzorowanie struktury skanowanej powierzchni. Jest to oryginalna metoda pomiarowa opracowana przez specjalistów z firmy SMARTTECH3D, która wraz z zastosowanymi filtrami niweluje wpływ zmian oświetlenia na pomiary. Możemy dzięki temu uzyskać wyniki lepsze o nawet 30% w stosunku do tradycyjnej metody pomiaru światłem białym.

MICRON3D green stereo 9-9MPix skierowany jest głownie do sektora przemysłowego a dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdzi się podczas kontroli jakości lub inżynierii odwrotnej.

Skaner wyposażony jest w dedykowane oprogramowanie sterujące SMARTTECH3Dmeasure, które umożliwia obsługę dużych ilości danych pomiarowych (300 milionów punktów pomiarowych). Oprogramowanie pozwala ponadto na wykonywanie i wymiarowanie wirtualnych przekrojów obiektu, automatyczne obliczanie pola powierzchni obiektu i obwodu. Dzięki zaawansowanym funkcjom i inteligentnym algorytmom, tworzenie dokumentacji i modeli 3D do druku czy badań, nigdy nie było tak proste i wygodne. Dodatkowo nowa funkcjonalność zmiany parametrów “czułości sensora” pozwala na skanowanie obiektów o ciemnej barwie.

Podczas targów obędzie się również prezentacja najnowszego rozwiązania na Introducing Stage oraz konferencja prasowa na temat najnowszego urządzenia MICRON3D green stereo.

Opracowano na podstawie informacji firmy SMARTTECH3