Sustainability Spotlight na FESPA
25 maj 2022 06:00

Organizatorzy zbliżających się targów FESPA (od 31 maja do 3 czerwca 2022, Messe Berlin) opublikowali obszerny program konferencji Sustainability Spotlight, która będzie towarzyszyła tegorocznej edycji targów.

Zaplanowano ponad 40 sesji prowadzonych przez międzynarodowych ekspertów. Celem ich prezentacji będzie pomoc firmom poligraficznym w osiąganiu postępów w zakresie ochrony środowiska.

 

 

 

Na Sustainability Spotlight składać się będą 42 prezentacje opracowane z myślą o potrzebach i zainteresowaniach odwiedzających targi. Wystąpienia dedykowane firmom z branży druku i komunikacji wizualnej będą zawierać  ważne informacje na temat prowadzenia działalności w sposób odpowiedzialny wobec środowiska. Wszystkie sesje z cyklu Sustainability Spotlight odbędą się w hali 25, a udział w nich jest bezpłatny pod warunkiem posiadania biletu wstępu na targi FESPA i European Sign Expo 2022. Konferencja potrwa od 10:30 we wtorek 31 maja do 13:30 w piątek 3 czerwca.

Cykl wystąpień w ramach inicjatywy Sustainability Spotlight jest sponsorowany przez firmy: HP, Re-board Technology, Antalis, Drytac i Hohenstein Textile Testing Institute GmbH & Co.

W programie pojawią się między innymi sesje na temat: możliwości redukcji emisji dwutlenku węgla; cyfrowego drukowania tekstyliów, w tym zaspokajania zapotrzebowania konsumentów na zrównoważoną modę; eko-projektowania w marketingu; norm ISO; wymagań i certyfikacji GOTS; zrównoważonego rozwoju w zakresie materiałów ekspozycyjnych i grafiki oraz korzystania z materiałów pochodzących z recyklingu.

Cały program będzie prowadzony przez Francisco Lozano Winterhaldera, biologa i głównego wykładowcę w ESADE Business School. Kolejne sesje poprowadzą prelegenci z takich firm jak Bluedesign Technologies, HP i Kongsberg Systems.

Michael Ryan, szef Global Print Expo, tak komentuje inicjatywę: Ponieważ idea zrównoważonego rozwoju zyskuje popularność zarówno wśród kupujących, jak i dostawców materiałów drukarskich, konieczne jest, aby dostawcy usług budowali swoją wiedzę w tym złożonym obszarze i poznawali możliwości oraz wyzwania związane z tworzeniem zrównoważonego biznesu. Ten kompleksowy, bezpłatny program konferencji ma na celu wspieranie firm poligraficznych w spełnianiu zmieniających się wymagań środowiskowych, przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności i rentowności – wszystkich kluczowych czynników zrównoważonego, długoterminowego wzrostu.

Pełny program FESPA 2022 Sustainability Spotlight i szczegółowe terminy sesji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia. Wszystkie sesje będą prowadzone w języku angielskim, nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji miejsc, nie będzie też żadnych ograniczeń związanych z COVID dotyczących wstępu na konferencję.

Opracowano na podstawie informacji organizatora