Sun Chemical na targach InPrint 2018
19 paź 2018 12:14

Firma Sun Chemical podczas zbliżających się targów InPrint 2018 zaprezentuje portfolio obejmujące produkty przeznaczone dla urządzeń drukujących wykorzystywanych w różnych sektorach rynku. Tegoroczna, europejska edycja targów druku przemysłowego odbędzie się w Mediolanie i potrwa od 20 do 22 listopada.

Przedstawiciele SunJet, globalnej marki odpowiedzialnej za atramenty w ramach Sun Chemical i DIC, zademonstrują najnowsze osiągnięcia w zakresie chemii atramentowej. Zaprezentują także możliwości współpracy przy projektach rozwojowych z partnerami OEM, integratorami systemów i producentami głowic drukujących dla obecnych i przyszłych zastosowań w rozmaitych sektorach rynku takich jak: grafika, dekoracje, tekstylia, przemysł i opakowania. SunJet przedstawi zastrzeżoną przez firmę DIC technologię wklęsłych membran o nazwie SEPAREL, przeznaczonych do odgazowywania tuszu (usuwania rozpuszczonych gazów). To unikalne rozwiązanie poprawia płynność drukowania, zmniejsza zużycie podłoża i atramentu, jak również pozwala skrócić czas konserwacji drukarki oraz obniżyć koszty jej czyszczenia.

Na stoisku firmowym dział Sun Chemical Advanced Materials zaprezentuje produkty SunTronic - serię opracowaną na potrzeby sektora drukowanej elektroniki i technologii ekranów dotykowych. Oferta obejmuje nowości, a wśród nich rozwiązania przewodzące, w których cząsteczki nanosrebra poprawiają spiek w niższych temperaturach, oraz zaawansowane materiały dielektryczne.

Przedstawiciele Sun Chemical przedstawią szeroki asortyment produktów przemysłowych: SunHytek - odporne na wysoką temperaturę i wilgoć rozwiązania w zakresie tuszu do zastosowań w zaawansowanych urządzeniach panelowych i motoryzacyjnych; SunCarte - wytrzymałe produkty przeznaczone do laminowanych kart plastikowych; SunPoly - farby sitodrukowe do szybkiego druku na różnych podłożach.

Pracownicy SunJet podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem biorąc udział w panelach podczas odbywających się w ramach targów konferencji. We wtorek 20 listopada David Reid, globalny kierownik ds. sprzedaży, poruszy temat wyzwań w świecie cyfrowego druku opakowań, a także wymagań rynku dotyczących atramentu. Natomiast we środę, 21 listopada Phil Jackman, kierownik produktu w SunJet, weźmie udział w panelu dyskusyjnym omawiając zastosowania druku inkjetowego w rozwiązaniach przemysłowych.

Komentując udział Sun Chemical w tegorocznych targach InPrint 2018 Peter Saunders, dyrektor SunJet, stwierdził: „Technologia atramentowa jest kluczowym czynnikiem dla wielu zastosowań przemysłowych, dlatego coraz częściej stosuje się ją w procesach produkcyjnych. Jesteśmy podekscytowani tym, w jaki sposób jej zastosowanie będzie ewoluować. Zamierzamy nadal angażować się w badania i rozwój przełomowych rozwiązań, aby zaspokoić rosnący popyt. Jesteśmy przekonani, że wspólne podejście i połączona wiedza pozwolą odwiedzającym nasze stoisko uzyskać niepowtarzalną perspektywę w zakresie oferowanych przez nas innowacji i rozwiązań technologicznych. Dzięki temu pomożemy im ulepszyć własne procesy produkcyjne, zwiększyć przewagę konkurencyjną i wzmocnić pozycję na rynku poprzez kreatywne innowacje produktowe.”

Na podstawie informacji firmy Sun Chemical opracowała BZ