Sun Chemical na targach FESPA 2017
14 mar 2017 08:30

Podczas tegorocznej edycji targów FESPA Sun Chemical zaprezentuje szeroką gamę światowej klasy atramentów i innowacyjnych rozwiązań do sitodruku, druku przemysłowego i atramentowego oraz drukowanej elektroniki.

Na stoisku zostaną zaprezentowane nowości w ofercie Sun Chemical, między innymi nowy lakier do zadruku desek rozdzielczych oraz dodatki do znanej już na rynku serii produktów SunHytek, przeznaczonych do zadruku paneli i zastosowań motoryzacyjnych. Wodny, wolny od lotnych związków organicznych lakier FasciaCoat jest twardym lakierem, który wysycha dając matowe wykończenie i niwelując ewentualne zarysowania powstające podczas procesu produkcyjnego.

Sun Chemical, światowy producent kompleksowych rozwiązań w zakresie atramentów i farb, zaprezentuje możliwości i wiedzę dzieląc swoje stoisko na strefy tematyczne: tekstylia cyfrowe, grafika, druk przemysłowy oraz partnerstwo i technologie.

W części tekstyliów cyfrowych zostanie przedstawiona oferta atramentów inkjetowych SunTex dostosowanych do głowic drukujących marki Epson. Rozwiązanie zapewnia optymalizację zużycia atramentu, pozwalając realizować szybkie i długie serie produkcyjne.

Innymi produktami w tej części stoiska będą: SunTex Sonata DTE, seria atramentów sublimacyjnych przeznaczonych do drukowania poliestrowej odzieży sportowej oraz SunTex Sonata DDE – tusz termosublimacyjny opracowany z myślą o druku bezpośrednim na tkaninach poliestrowych.

W tym roku Sun Chemical zaprezentuje również swój innowacyjny atrament pigmentowy SunTex Encore PDE. Powstały w wyniku wieloletnich badań atrament jest ceniony za szczególne ożywianie kolorów przy zachowaniu doskonałej odporności w procesie ścierania na mokro. Nadruk atramentami tej serii może być wykonywany bezpośrednio na naturalnych i syntetycznych materiałach włókienniczych takich jak: bawełna, wiskoza, jedwab, polycotton – powszechnie stosowanych do dekoracji wnętrz i wyposażenia domu.

Prezentacji serii atramentów do zadruku cyfrowego tekstyliów dopełni SunTex Concerto RDE, atrament zapewniający doskonałą wyrazistość kolorów uzyskiwaną podczas drukowania bezpośrednio na tkaninach takich jak jedwab i bawełna, przy jednoczesnym zachowaniu miękkości w dotyku.

Podczas targów eksperci z Sun Chemical będą do dyspozycji, aby omówić możliwości stosowania farb z serii SunPromo przeznaczonych do różnych zastosowań sitodrukowych. Dostępna będzie także oferta serii Streamline wraz z najnowszym, certyfikowanym produktem - Streamline ESL 3, alternatywnym atramentem na bazie rozpuszczalników, przeznaczonym do drukarek wielkoformatowych. Streamline ESL 3 to według producenta bardzo udane rozwiązanie powstałe w ramach platformy HPQ-LO (wysoka jakość druku - niski zapach) dopuszczone do zastosowań wewnętrznych.

Sun Chemical kontynuuje swoje zaangażowanie w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla super szerokiego formatu (SWF). Prace skupiają się na zmniejszeniu kosztów zużycia atramentu, poprawie wydajności suszenia w niskich temperaturach, redukcji kosztów energii elektrycznej oraz zmniejszeniu emisji oparów rozpuszczalnikowych.

W dziale oznaczonym jako „druk przemysłowy” znajdą się produkty serii SunHytek – rozwiązania atramentowe odporne na wilgoć, SunCarte – farby i atramenty wysokiej wytrzymałości oraz przeznaczone do drukowania z wysoką prędkością na różnych podłożach – farby SunPoly.

Tegoroczne stoisko Sun Chemical uzupełni dział „Partnerstwo i Technologie”, w którym departament inkjetowy – SunJet zaprezentuje możliwości wspólnych projektów rozwojowych prowadzonych z partnerami OEM, integratorami systemów i producentami głowic drukujących. Przedstawione zostaną najnowsze osiągnięcia w zakresie druku atramentowego i technologii cyfrowych przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców z różnych sektorów rynku, w tym grafiki, wystroju wnętrz, tkanin i opakowań.

SunJet zaprezentuje również produkt o nazwie Aquacure – wodny tusz nowej generacji do drukarek atramentowych. To przełomowe rozwiązanie łączy w sobie najlepsze zalety produktów na bazie wody i utwardzanych UV, które zapewniają dobrą wydajność produkcji. Dzięki swojej unikalnej kompozycji (aż do 80% wody) i niskim właściwościom zapachowym, Aquacure jest postrzegany jako produkt bezpieczny i przyjazny dla środowiska, zwłaszcza w porównaniu z powszechnie stosowanymi rozpuszczalnikami i chemią do druku.

Na wystawie będą również prezentowane materiały z serii SunTronic, przeznaczone do zadruku elektroniki, drukowanych anten, opakowań funkcjonalnych, etykiet lub zabezpieczeń sprzedażowych, pozwalających na interakcję ze smartfonem za pośrednictwem NFC lub RFID (technologia bezprzewodowej komunikacji pomiędzy czytnikiem a etykietą). Sun Chemical będzie również prezentował zaawansowane rozwiązania opakowaniowe z serii Touchcode – drukowanych przewodników wbudowanych w karty, etykiety i opakowania, które współdziałają z ekranem dotykowym różnych urządzeń typu smartfony i tablety. Jak zapewnia producent, jest to technologia bardziej opłacalna niż NFC lub RFID, co więcej - niewidoczna w przeciwieństwie do kodów kreskowych czy kodów QR.

Kolejną atrakcją stoiska Sun Chemical będzie atrament na bazie nanosrebra przeznaczony do użytku z systemami aerozolowymi, stosowany w zadruku elektroniki. Atramenty te dzięki swoim właściwościom zapewniają wysoką wydajność natryskiwania oraz kompatybilność z większością głowic komercyjnych i przemysłowych. Dzięki ich specyfice możliwa staje się praca z jednym atramentem od momentu prototypowania do zakończenia produkcji.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Sun Chemical