Sun Chemical na targach drukowanej elektroniki LOPEC 2017
15 lut 2017 08:00

Wiodący producent farb i pigmentów, firma Sun Chemical zaprezentuje najnowsze propozycje ze swojego szerokiego portfela rozwiązań dla drukowanej elektroniki podczas targów LOPEC 2017, które odbędą się w Monachium w dniach 29-30 marca 2017 roku.

Goście stoiska poznają innowacyjne technologie oferowane przez Sun Chemical w tym serię atramentów EMD5800 do druku elektroniki techniką inkjetową, ofertę funkcjonalnych i graficznych tuszy, soldermasek (soldermaska, inaczej maska lutownicza to warstwa lakieru o odpowiednich własnościach naniesiona na wykonany już gotowy obwód drukowany) oraz technologię SunTronic ECLIPSE. Rodzina produktów SunTronic ECLIPSE obejmuje szeroką gamę materiałów znajdujących zastosowanie w druku elektroniki, między innymi tusze przewodzące, dielektryki i izolatory przeznaczone do zadruku przełączników membranowych i innych urządzeń elektronicznych.

Dzięki niedawnemu przejęciu spółki Gwent Electronics Materials, na stoisku firmowym Sun Chemical dostępna będzie również oferta przewodzących farb i past do sensorów biomedycznych, materiałów elektroluminescencyjnych, cermetowych (ceramiczno-metalowych) past do czujników tlenowych, piezoelektrycznych oraz hybrydowych mikro obwodów, jak też nowe materiały do obwodów drukowanych.

„Nasi klienci z branży elektroniki drukowanej poszukują partnera, który może rozwijać i dostarczać zindywidualizowane materiały”, powiedział Roy Bjorlin, dyrektor ds. inicjatyw handlowych i strategicznych i dodał: „Goście odwiedzający nasze stoisko targowe poznają niestandardowe rozwiązania Sun Chemical przeznaczone do drukowanych anten, czujników, przełączników, oświetlenia i elektroniki PCB.”

Producent zaprezentuje również atramenty przewodzące, dielektryczne i izolatory dla dotykowych przełączników membranowych (MTS), czujników, wyświetlaczy, paneli dotykowych i drukowanych anten. Aby obsługiwać szeroką gamę zastosowań, technologie SunTronic ECLIPSE mogą być dostosowywane do specyficznych procesów drukowania, w tym sitodruku, druku atramentowego, druku z roli na rolę i innych technik produkcyjnych. Rozszerzając serię atramentów przewodzących wykorzystujących nanosrebro (EMD5800), Sun Chemical zaprezentuje też kolejny produkt wprowadzony do sprzedaży – atramenty z nanosrebrem EMD5805, które mogą być używane z systemami cyfrowymi.  

Goście stoiska będą mogli dowiedzieć się, że Sun Chemical jest jedynym na świecie dostawcą tuszów funkcjonalnych i graficznych przeznaczonych do zadruku elektroniki techniką inmold (IME). W tym przypadku zarówno tradycyjne tusze jak i atramenty elektroniczne są sprzedawane razem z jednego źródła. Poprzez zintegrowanie druku elektroniki i komponentów w jedną, uformowaną strukturę, technologia IME zapewnia większą funkcjonalność danego elementu elektronicznego, obniżając jego wagę, redukując koszty produkcji i zwiększając trwałość wyrobu.


Opracowano na podstawie informacji Sun Chemical