Sun Chemical na konferencji Direct Container Print
30 paź 2017 14:43

W dniach 27-28 listopada w hotelu Radisson Blu Scandinavia w Düsseldorfie odbędzie się konferencja z cyklu Direct Container Print poświęcona drukowi bezpośredniemu na opakowaniach. Zainaugurowane w 2015 roku wydarzenie skupia producentów opakowań i właścicieli marek zainteresowanych drukiem bezpośrednim na wszelkiego rodzaju pojemnikach z tworzyw sztucznych takich jak butelki, probówki, filiżanki - stosowanych w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym.

Podczas tegorocznej konferencji firma Sun Chemical zaprezentuje ofertę farb z serii SunPoly przeznaczonych do bezpośredniego drukowania na plastikowych pojemnikach. Wśród nich znajdą się między innymi farby do utwardzania konwencjonalnego i farby UV dla wszystkich typów maszyn, nadające się do różnorodnych zastosowań końcowych, w tym druku opakowań kosmetyków, artykułów gospodarstwa domowego, artykułów przemysłowych i osobistych. Nie zabraknie też farb UV z linii SunPoly przeznaczonych do pakowania produktów żywnościowych, a także atramentów do utwardzania za pomocą systemów LED.

Podczas konferencji Phil Jackman, manager produktu w firmie Sun Chemical reprezentujący oddział inkjetowy (SunJet), wygłosi prezentację na temat znaczenia atramentów inkjetowych w druku bezpośrednim na obiektach. W ramach odbywającego się 27 listopada seminarium omawiane będą tematy wzajemnego oddziaływania atramentów, głowic drukujących i systemów drukowania oraz wpływu atramentu na jakość obrazu uzyskiwanego na pojemnikach. Branże spożywcza, kosmetyczna oraz branża napojów charakteryzują się szczególnymi wymaganiami w kwestii bezpieczeństwa dla zdrowia i recyklingu polimerów. Regulacje i normy, które muszą być w tym przypadku stosowane, również będą tematyką  seminarium.

Robin McMillan, manager produktu w dziale rozwiązań przemysłowych i graficznych europejskiego oddziału Sun Chemical, komentuje: „Jako wiodący producent farb mamy długą historię w produkcji i opracowywaniu farb do sitodruku stosowanych w druku bezpośrednim na opakowaniach plastikowych. Podczas zbliżającej się konferencji chcemy pokazać swoje rozumienie złożoności rynku, w szczególności w odniesieniu do regulacji prawnych dotyczących norm dla opakowań żywności. Zamierzamy pomagać przedsiębiorcom z branży opakowaniowej i właścicielom marek skutecznie orientować się w tych prawnych i rynkowych zawiłościach”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical

 

 

error: Alert: Treść jest chroniona.