Sun Chemical na Aerosol & Dispensing Forum 2020
23 sty 2020 06:00

Podczas Aerosol & Dispensing Forum (ADF) 2020, odbywającego się w dniach 29-30 stycznia br. w centrum wystawienniczym Porte de Versailles w Paryżu firma Sun Chemical zaprezentuje kompletną ofertę swoich farb do zadrukowywania opakowań (m.in. puszek, aerozoli oraz tub) wykonanych z metalu. Dwudniowa impreza jest jedynym, co podkreśla firma, wydarzeniem branżowym prezentującym najbardziej innowacyjne technologie, znajdujące zastosowanie przy produkcji aerozoli i różnego rodzaju dozowników. Wśród promowanych przez Sun Chemical rozwiązań znajdą się m.in. serie farb SunAltec i SunTrio. Firma będzie się również dzielić ze zwiedzającymi swoją bogatą wiedzą, doświadczeniem i oferowanymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie dekorowania powierzchni metalowych. Wśród dyskutowanych podczas wydarzenia tematów znajdą się m.in.: specjalistyczne receptury farb do metalu, tworzenie efektów specjalnych, ochrona marki, zarządzanie kolorami (zwłaszcza firmowymi) oraz standaryzacja druku.

Integralną częścią forum są sesje warsztatowe, w których Sun Chemical również zapowiada swój aktywny udział. 29 stycznia Herbert Naef – Metal Deco Inks Manager, wystąpi tu z prezentacją na temat SunColorBox – stworzonego przez firmę, unikalnego zestawu narzędzi oraz usług, umożliwiających stabilną i precyzyjną komunikację kolorystyczną w całym łańcuchu dostaw, dedykowanych opakowaniom. W dużej mierze skoncentruje się on na korzyściach wynikających z zastosowania Pantone LIVE – działającego w „chmurze” narzędzia stworzonego przez Sun Chemical wspólnie z jej partnerami technologicznymi. Umożliwia ona gromadzenie i przechowywanie cyfrowych standardów barwnych, dedykowanych szerokiemu spektrum materiałów opakowaniowych, w tym podłożom metalowym dekorowanym farbami bądź atramentami kryjącymi i przezroczystymi. Są one dostępne dla wszystkich podmiotów będących aktywnymi uczestnikami wspomnianego łańcucha dostaw.

Seria farb SunAltec jest przeznaczona do nanoszenia metalicznych elementów dekoracyjnych na aluminiowych tubach i jednoczęściowych aerozolach w kształcie puszki. Oferują one – zdaniem producenta – optymalną wydajność podczas użytkowania, a także wysoką jakość i trwałość finalnego produktu. W skład rodziny SunAltec wchodzi m.in. seria wszechstronnych farb MB Plus, zaprojektowanych z myślą o aplikowaniu na jednoczęściowych aerozolach. Ich receptura uwzględnia wymagania nowej generacji linii produkcyjnych, wykorzystujących współczesną technologię powlekania.

Seria farb SunTrio jest z kolei przeznaczona do puszek składających się z trzech elementów, zadrukowywanych w technice arkuszowej. Jak zapewnia Sun Chemical, farby te oferują optymalne właściwości w zakresie drukowania oraz odpowiedni poziom adhezji zarówno do podłoża, jak też pomiędzy poszczególnymi warstwami. SunTrio są dostępne w wersjach konwencjonalnej oraz UV. Przeznaczone są do zadrukowywania dowolnego typu puszek metalowych i wieczek (zamknięć) wykonanych z tego surowca, m.in. aerozoli i puszek na produkty spożywcze.
Jak zapewnia Sun Chemical, w przypadku obu promowanych serii farb – SunAltec i SunTrio – z łatwością można uzyskać także kolory specjalne. Dowolny odcień produkowany jest przy pomocy SunMatch – internetowego narzędzia, umożliwiającego odpowiednie dopasowanie barw, wchodzącego w skład SunColorBox. Daje ono drukarniom odpowiednią elastyczność w działaniu, gdyż umożliwia szybką reakcję i odpowiedź na specyficzne wymagania jej klientów względem reprodukowanych kolorów.

Firma Sun Chemical posiada w swojej ofercie kompletny zestaw rozwiązań w zakresie dekorowania podłoży metalowych, pozwalających na uzyskanie atrakcyjnego i funkcjonalnego opakowania na bazie tego surowca. Umożliwiają one uzyskanie szeregu efektów specjalnych, m.in. działających na zmysły (np. dotykowy), interaktywnych oraz imitujących zmianę barw. Wszystko po to, by zwiększyć atrakcyjność opakowania eksponowanego na półce sklepowej. Firma podkreśla przy tym ich proekologiczność i zbieżność z realizowaną przez nią, jak też przez jej klientów, politykę zrównoważonego rozwoju (najnowszy raport roczny jej poświęcony jest dostępny na stronie https://www.sunchemical.com/about/sustainability/sustainability-report/).

Opracowano na podstawie informacji Sun Chemical