Sun Chemical i SunJet na targach InPrint 2016 w Mediolanie
15 lis 2016 10:19

peter-saundersPodczas targów InPrint 2016, odbywających się w dniach 15-17 listopada br. w Mediolanie, firma Sun Chemical wraz ze swoim oddziałem specjalizującym się w rozwiązaniach inkjetowych – SunJet zaprezentowała ofertę skierowaną na rynki druku funkcjonalnego, przemysłowego oraz do zastosowań specjalnych. Bazując na wspólnych doświadczeniach, wiedzy technicznej i zrozumieniu zróżnicowanych potrzeb końcowych użytkowników z rynku zastosowań przemysłowych, zespoły eksperckie Sun Chemical oraz SunJet promowały rozwiązania z zakresu farb i atramentów, jak też specjalistycznej chemii używanej do ich produkcji, przeznaczonych na rynki: motoryzacyjny, wnętrzarski, dekoracyjny (z wykorzystaniem podłoży metalowych i plastikowych), druku funkcjonalnego, bezpośredniego zadrukowywania przedmiotów oraz elektroniki drukowanej.

SunJet zaprezentował swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie atramentów przewodzących prąd, dedykowanych dynamicznie rosnącemu rynkowi elektroniki drukowanej oraz monitorów dotykowych. Wśród nich znalazły się m.in. nowe rozwiązania przewodzące prąd bazujące na nanocząsteczkach srebra, przeznaczone do udoskonalonych procesów wygrzewania w niższej temperaturze, zaawansowane materiały dielektryczne oraz maski odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Sun Chemical przygotował z myślą o zwiedzających targi InPrint 2016 szereg rozwiązań dla rynku druku przemysłowego. Wśród nich znalazły się m.in.: SunHytek – seria farb odpornych na wysoką temperaturę i wilgoć, wykorzystywanych przy produkcji paneli i elementów wyposażenia aut, gdzie szczególną uwagę zwraca się na właściwą kombinację atrakcyjności wizualnej i wysoką wytrzymałość; SunCarte - rodzina farb sitodrukowych i offsetowych, klejów i lakierów znajdujących zastosowanie przy wytwarzaniu kart plastikowych; SunPoly - farby sitodrukowe przeznaczone do wysokowydajnego zadrukowywania różnych podłoży wykorzystywanych do produkcji pojemników. Ostatnia propozycja Sun Chemical to SunTronic – bogata gama zaawansowanych materiałów na rynek elektroniki drukowanej.

„Technika inkjetowa jest coraz powszechniej używana w wielu branżach przemysłu i w różnych procesach technologicznych - mówi Peter Saunders, global business director w firmie SunJet. - Ma ona przed sobą ekscytującą przyszłość, stąd nasze nieustanne zaangażowanie w działania badawczo-rozwojowe i tworzenie przełomowych rozwiązań wychodzących naprzeciw rosnącemu na nie zapotrzebowaniu”.

Robin McMillian – menedżer produktu w dziale rozwiązań przemysłowych i graficznych europejskiego oddziału Sun Chemical dodaje: „Dzięki połączeniu sił Sun Chemical i SunJet, na targach InPrint 2016 zaprezentowaliśmy naszą bogatą wiedzę, doświadczenie technologiczne i zrozumienie potrzeb użytkowników z rynków druku funkcjonalnego, przemysłowego oraz specjalnego. Celem było, aby zwiedzający nasze stoisko w pełni skorzystali z innowacyjnych i przyszłościowych rozwiązań technologicznych, jakie im oferujemy, jak również z posiadanej przez nas wiedzy o rynku i jego perspektywach. Wszystko po to, by systematycznie udoskonalać procesy produkcyjne, zwiększać przewagę konkurencyjną i stale się rozwijać, m.in. przez wprowadzanie do oferty kreatywnych i innowacyjnych produktów”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical