Summa wprowadza nową linię urządzeń do cięcia winylu
7 wrz 2023 09:44

Model Summa S Class 3 to najnowszy ploter tnący w ofercie firmy Summa przeznaczony dla profesjonalnych użytkowników, którzy wymagają najwyższej wydajności w procesach cięcia.

Sercem maszyny S Class 3 jest unikalna technologia cięcia zapewniająca bardzo wysoką wydajność. Wzbogacenie urządzenia o nową kamerę OPOS z wbudowanym przetwarzaniem obrazu zapewnia ultraszybkie rozpoznawanie i przetwarzanie znaków, dzięki czemu przepływ pracy podczas procesów drukowania i cięcia jest płynniejszy i wydajniejszy. Zaawansowana technologicznie głowica może automatycznie przełączać się między cięciem a bigowaniem, co idealnie sprawdza się w przypadku niskonakładowych zadań związanych z pakowaniem i ustanawia nowy standard w branży.

Wysoka precyzja i wydajność

Poprzedni model, S Class 2 to maszyna obecna na rynku od dziesięciu lat, która zdążyła zyskać uznanie użytkowników. W przypadku Klasy S 3 zachowaliśmy to, co dobre i sprawdzone. I choć na pierwszy rzut oka oba plotery mogą wyglądać podobnie, to obecnie wiele elementów wewnętrznych zostało ulepszonych. Najnowsza elektronika umożliwiła osiągnięcie krótszego czasu reakcji, lepszego przetwarzania danych i bardziej precyzyjnego sterowania silnikiem, co zapewnia płynniejszy, szybszy i bardziej niezawodny wynik – mówi Randi Kerkaert, menedżer produktu.

Wszechstronne cięcie

Obecnie cięcie winylu nie jest prawdopodobnie najgorętszym tematem w branży oznakowań i wyświetlaczy. Długa żywotność każdego modelu plotera tnącego do winylu marki Summa pozwala warsztatom zajmującym się znakowaniem uniknąć konieczności dalszych inwestycji w sprzęt. Z drugiej strony posiadanie wysokiej jakości plotera tnącego w miejscu pracy pozostaje niezbędne i krytyczne dla wielu firm – stwierdza Christof Van Driessche, CCO w firmie Summa i dodaje: Niezawodny ploter tnący jest bardzo ceniony nawet w środowisku przemysłowym. Wraz z wprowadzeniem S Class 3 naszym celem jest zapewnienie warsztatom zajmującym się znakowaniem nowych możliwości rozszerzenia ich obecnej działalności w zakresie cięcia winylu i odkrywania nowych obszarów takich jak cięcie i bigowanie tektury.

Ploter S Class 3 będzie dostępny w salonach sprzedaży dystrybutorów urządzeń Summa od września 2023 r.

Opracowano na podstawie informacji firmy Summa