Strategiczne partnerstwo z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania
23 lis 2017 11:09

22 października 2017 roku doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy producentem drukarek 3D VSHAPER, a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Celem niniejszego porozumienia, jest ustanowienie partnerstwa strategicznego związanego ze specjalnością „Projektowanie na potrzeby druku 3D” na kierunku „Grafika komputerowa i produkcja multimedialna” prowadzonym przez Uczelnię.

W ramach niniejszej umowy eksperci firmy VERASHAPE będą m.in. weryfikować i opiniować program studiów na specjalności „Projektowanie na potrzeby druku 3D”, uczestniczyć w spotkaniach ze studentami, a także prowadzić wybrane zajęcia.

Liczymy również na to, że nasza współpraca przełoży się na rozwój infrastruktury wykorzystywanej w procesie dydaktycznym, a także na to, że studenci naszej uczelni będą mieli możliwość praktycznego kształcenia się w ramach praktyk i stażów pod okiem profesjonalistów z VERASHAPE – powiedział dr Wergiliusz Gołąbek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Umowę o współpracy podpisano podczas specjalnej konferencji, w ramach której licznie przybyłym studentom i pracownikom dydaktycznym przedstawiono koncepcję specjalności „Projektowanie na potrzeby druku 3D”, a także zaprezentowano praktyczne przykłady zastosowania druku 3D we współczesnym przemyśle. Wykład pt.: „Druk 3D alternatywą dla konwencjonalnych metod produkcji” poprowadził Wiktor Krupiński, Material Engineer w VERASHAPE. 

Dzięki współpracy z WSIiZ mamy okazję wpływać na wiedzę i kompetencje naszych przyszłych pracowników, a tym samym na kształt branży druku 3D. Dołożymy wszelkich starań, aby kształcenie na specjalności „Projektowanie na potrzeby druku 3D” miało wymiar praktyczny – podsumowuje Tomasz Szymański, Prezes i Założyciel VERASHAPE.

Nawiązanie współpracy pomiędzy rzeszowskim producentem drukarek 3D, a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania przyniosło już pierwsze efekty. Do międzynarodowego konkursu Additive Manufacturing Cup, organizowanego przez globalną grupę SOLVAY, przystąpiły dwa studenckie zespoły WSIiZ, które przy wsparciu drukarki 3D VSHAPER PRO, powalczą o atrakcyjne nagrody drukując modele w PEEK. Rywalizacja w ramach Additive Manufacturing Cup potrwa do 22 marca 2018.

Opracowano na podstawie informacji VERASHAPE