Stratasys prezentuje kolekcję SSYS 2Y22
28 cze 2022 06:00

W czerwcu, w Mediolanie organizowany był Milan Design Week – wydarzenie goszczące projektantów, architektów, artystów i gości z całego świata. Podczas wydarzenia można zobaczyć unikalną kolekcję modową SSYS 2Y22 Reflection, stworzoną przy użyciu nowej drukarki Stratasys J850 TechStyle 3D.

Stworzona i nadzorowana przez Stratasys była możliwa dzięki ścisłej współpracy z siedmioma grupami projektowymi i obejmuje ekskluzywne sukienki i garnitury, torebki, obuwie, odzież codzienną, oświetlenie, luksusowe opakowania, kosmetyki, i różnego rodzaju akcesoria modowe.

Stratasys nawiązał współpracę z mediolańskim Dyloan i D-house – wiodącym centrum innowacji w zakresie rozwoju technologii mody. D-house demonstruje wszechstronność zastosowań druku 3D od projektu koncepcyjnego po produkcję przy użyciu technologii Stratasys 3DFashion. Elementy wykonane w tej technologii będą prezentowane w D-house podczas trwającego w dniach 6-12 czerwca 2022 r. Tygodnia Designu.

Lidewij Edelkoort – światowej sławy specjalista ds. mody i trend forecaster, powiedziała, że od dawna istnieje zainteresowanie drukarką 3D do tkanin i odzieży, z niezliczonymi potencjalnymi kreatywnymi zastosowaniami dla projektantów mody. 

Żródło: https://centrumdruku3d.pl/