Stratasys planuje dodatkowe inwestycje strategiczne w Xaar 3D LTD
13 wrz 2019 13:35

Firma Xaar, jeden ze światowych liderów w przemysłowej technologii atramentowej, ogłosiła, że ​​firma Stratasys, zawarła umowę zakupu udziałów Xaar 3D Ltd. Zakup zwiększy udział frmy Stratasys w Xaar 3D - z 15 do 45 proc., wraz z Xaar plc. Xaar 3D Holdings pozostanie w posiadaniu pozostałych 55 proc. Ponadto umowa obejmuje opcję nabycia przez Stratasys pozostałych udziałów w Xaar 3D. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez Xaar plc.

Strategiczna inwestycja firmy Stratasys ma na celu umożliwienie Xaar 3D przyspieszenia rozwoju rozwiązań w oparciu o technologię High Speed ​​Sintering. Rozwiązania te są przeznaczone do zastosowań aplikacji końcowych przy małych i średnich nakładach, głównie w segmencie przemysłowym.

Xaar plc i Stratasys poinformowały o utworzeniu Xaar 3D Ltd w lipcu 2018 r. Celem wspólnej inwestycji jest opracowanie dla firmy Stratasys rozwiązań do szybkiego spiekania w technologii addytywnej.

„Xaar 3D Ltd ma wielki potencjał i nie możemy się doczekać dalszej współpracy z firmą Stratasys w celu rozwinięcia pełnego potencjału w tej głębszej relacji. Cieszymy się z zawarcia tej transakcji, która stworzy nową, dobrą wartość dla akcjonariuszy Xaar oraz odblokuje możliwość uzyskania jeszcze bardziej znaczącej wartości we właściwym czasie” - powiedział Doug Edwards, dyrektor generalny, Xaar plc.

„W ciągu ostatniego roku Xaar 3D poczynił znaczne postępy i widzimy korzyści dla Stratasysa w rozszerzeniu inwestycji w innowacyjne rozwiązania Xaar 3D oparte na szybkim spiekaniu. Z niecierpliwością oczekujemy dalszego rozwoju technologii wraz z firmą Xaar i wierzymy, że połączone doświadczenie obu stron doprowadzi do wykorzystania obiecującego potencjału tej technologii. - skomentował Omer Krieger, EVP Products. - Jest to kontynuacja strategii naszej firmy polegającej na uzupełnieniu naszych działań badawczo-rozwojowych partnerstwami i inwestycjami w inne innowacyjne firmy, w celu opracowania nowych możliwości i produktów, które tworzą nową wartość dla naszych klientów”.

Na podstawie informacji firmy Xaar opracowała AP