Stratasys odrzuca ofertę Nano Dimension
19 kwi 2023 06:00

Firma Stratasys odrzuciła ostatnio poprawioną ofertę przejęcia złożoną przez Nano Dimension o wartości 1,2 mld dolarów oraz stanowczo zaprzeczył oświadczeniom głoszonym (na YouTube [SIC!]) przez dyrektora generalnego firmy - Yoava Sterna.

Po dokładnym zapoznaniu się z nową propozycją złożoną przez Nano Dimension 29 marca 2023 r., Rada Dyrektorów Stratasys jednogłośnie zadecydowała o jej odrzuceniu. Wcześniejsza oferta Nano Dimension została złożona 10 marca tego roku i również została odrzucona.

Na podstawie przeglądu oferty Stratasys stwierdził, że Nano Dimension „nadal znacznie zaniża wycenę” firmy i nie leży w jej najlepszym interesie i jej akcjonariuszy aby ją przyjmować. Stratasys ponownie oświadczył, że jego własny plan działalności stworzy większą wartość dla akcjonariuszy niż propozycja przedstawiona przez Nano Dimension.

Odrzucając ofertę przejęcia, Stratasys zakwestionował również „skład i uprawnienia” zarządu Nano Dimension, powołując się na toczący się spór sądowy firmy z jego największym akcjonariuszem Murchinson Ltd. Podczas gdy Murchinson sugeruje, że na zgromadzeniu akcjonariuszy zatwierdzono dwie nowe po powołaniu dyrektorów do Rady Nano Dimension oraz usunięcie Sterna i trzech innych osób, Nano Dimension twierdzi, że spotkanie i głosowanie były nieważne.

Nano Dimension pozostaje największym pojedynczym akcjonariuszem Stratasys z około 14% udziałów.

źródło: Centrum Druku 3D