Steve Billow prezesem i dyrektorem generalnym FUJIFILM Dimatix
27 kwi 2023 06:00

1 kwietnia 2023 r. obecny prezes firmy FUJIFILM Dimatix – Steve Billow objął również stanowisko dyrektora generalnego. Na taką decyzję miało wpływ przejście na emeryturę Martina Schoepplera, zajmującego dotychczas to stanowisko.

FUJIFILM Dimatix, Inc. jest spółką zależną należącą w całości do FUJIFILM Corporation i jednym z wiodących na świecie producentów oraz dostawców piezoelektrycznych, przemysłowych głowic drukujących typu „drop-on-demand” do przemysłowych maszyn atramentowych. Martin Schoeppler dołączył do FUJIFILM Dimatix w 2004 roku, obejmując funkcję dyrektora generalnego i prezesa w maju 2008 roku. Po przejściu na emeryturę pozostanie starszym doradcą firmy.

W ciągu prawie 20 lat pracy Martina w firmie, w tym niezwykłych 15 lat na stanowisku dyrektora generalnego, firma FUJIFILM Dimatix wyrosła na jedną z największych na świecie potęg w branży przemysłowych głowic drukujących. Duch współpracy, z jakim Martin kierował rozwojem firmy i sukcesami klientów, będzie kontynuowany – powiedział Steve Billow i dodał: Spośród wielu inicjatyw biznesowych i nowych produktów, stworzonych i wprowadzonych podczas kadencji Martina jako CEO, warto wspomnieć o wprowadzeniu na rynek rodziny głowic drukujących DIMATIX STARFIRE SG oraz DIMATIX SAMBA MEMS, które wyróżniają się niezawodnością, jakością i wydajnością. Pozostaną kluczowymi produktami napędzającymi nasz ciągły sukces, zwłaszcza gdy rozszerzymy działalność na dodatkowe segmenty branżowe takie jak rynki: opakowań, reklamy, tekstyliów, druku 3D i elektroniki drukowanej.

Billow dołączył do FUJIFILM Dimatix jako prezes w październiku 2022 r., wnosząc na to stanowisko szeroką wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii druku atramentowego i duże doświadczenie w prowadzeniu programów opartych na technologii – od koncepcji po komercjalizację.

Steve zawsze wyróżniał się jako lider FUJIFILM Dimatix dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w branży i zapleczu technologicznym, a także temu, że sam był nabywcą głowic drukujących — powiedział Martin Schoeppler. - Firma będzie nadal doskonalić się pod przywództwem Steve'a i życzę mu wszystkiego najlepszego w jego podwójnej roli – dodał.

Przed powołaniem na stanowisko prezesa FUJIFILM Dimatix w październiku ubiegłego roku Billow był prezesem firmy Desktop Metal. Wcześniej przez 8 lat zajmował stanowiska wiceprezesa i dyrektora ds. technologii w EFI Inkjet Solutions, a także dyrektora ds. technologii w firmie Jetrion.

Steve Billow przez ponad 20 lat pracował też w firmie Eastman Kodak na stanowiskach badawczo-rozwojowych, w różnych obiektach, w kilku krajach, wspierając rozwój techniczny głowic drukujących, silników drukujących i systemów atramentowych firmy Kodak.

Patrząc w przyszłość, Steve Billow zamierza koncentrować się na zaawansowanym rozwoju technologii piezoelektrycznych MEMS, a także poszerzaniu zasięgu linii produktów piezoelektrycznych firmy.

Nasza technologia MEMS jest liderem w branży pod względem wydajności i będzie dalej wykorzystywana do przenoszenia atramentowych maszyn drukujących na niespotykane dotychczas wyżyny szybkości, jakości i produktywności — powiedział Billow. - Szybkość, z jaką to się dzieje, jest bezpośrednim wynikiem naszego zaangażowania w całej firmie w solidność, niezawodność, wytrzymałość i produktywność, które zawsze były znakami rozpoznawczymi naszych podstawowych technologii piezoelektrycznych głowic drukujących – podkreślił i dodał: W imieniu nas wszystkich w Fujifilm chcielibyśmy pogratulować i podziękować Martinowi za jego ogromne osiągnięcia i przywództwo podczas całej jego kariery w Fujifilm.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm