Socer rozwija się dzięki EFI Cretaprint
12 mar 2020 06:00

Tunezyjski producent ceramiki Société de Ceramique de Chebedda (Socer) zainwestował w kolejną drukarkę EFI, aby zwiększyć swoje możliwości produkcyjne. Będzie to czwarta maszyna drukująca marki EFI, którą kupił Socer.

„Jesteśmy klientem EFI od 14 lat, naszym pierwszym zakupem były drukarki Cretaprint. Kilka lat temu zainstalowaliśmy pierwszą cyfrową drukarkę do ceramiki EFI Cretaprint, a teraz postanowiliśmy zainwestować w najbardziej zaawansowaną maszynę EFI przeznaczoną do ceramiki i dekoracji płytek”- powiedział Fares Ben Ayed, CEO firmy Socer i dodał: „Przejście na technologię cyfrową pozwala nam sprostać wymaganiom klientów, ponieważ możemy obsłużyć więcej zleceń w krótszym czasie. Cenimy sobie relacje z EFI i to do tej firmy zwracamy się w celu uzyskania kolejnych, innowacyjnych rozwiązań”.

„Jesteśmy dumni ze współpracy z profesjonalnymi osobami i dziękujemy całemu zespołowi EFI Cretaprint za jakość materiałów technicznych dostarczonych podczas instalacji i szkolenia, dobrą współpracę, a w szczególności personel serwisowy, który wie, jak rozwiązać problemy związane z 24-godzinną produkcją”- powiedział Ayed i dodał: „Zespół szkoleniowy był szczególnie pomocny wyjaśniając specyfikę i zasady obsługi nowego urządzenia, specjaliści są stale dostępni i szybko reagują na nasze potrzeby”.

Założona w 1974 r. firma Socer działająca w branży materiałów budowlanych, ceramiki i szkła posiada zakład w tunezyjskiej strefie przemysłowej Chebedda Naassen. Socer dysponuje obecnie kompletnym ekosystemem produktów EFI; w jego skład wchodzą między innymi: maszyny EFI Cretaprint, atramenty ceramiczne EFI Cretacolor i EFI Fiery proServer – umożliwiający użytkownikom dokładne dopasowanie kolorów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów atramentu. Dzięki elastyczności i zaawansowaniu technologicznemu kompleksowe rozwiązanie pozwala na realizację większej liczby projektów, a także poprawę jakości poszczególnych produktów i procesów produkcyjnych.

„Afryka Północna staje się ważnym i rozwijającym się rynkiem dla produktów ceramicznych. Udana instalacja technologii 5. generacji w Socer odzwierciedla wzrost sprzedaży i popytu, którego jesteśmy świadkami w tym regionie” - powiedział Fernando Javier Tomas Badenes, EFI Industrial Print deputy general manager for building materials i dodał: „Dzięki technologii EFI nasi klienci są pewni, że wykorzystują nowe możliwości i stale się rozwijają”.

Przygotowano na podstawie informacji firmy EFI