Skriware prezentuje nową, intuicyjną drukarkę 3D
13 paź 2017 09:03

Skriware, polsko-szwedzki startup rozwijający ekosystem druku 3D do użytku domowego i edukacji, zaprezentował swoje najnowsze urządzenie podczas jednej z największych na świecie imprez technologicznych – dubajskiego Gitex Technology Week 2017.

Nowy model drukarki będzie nawiązywał do szwedzkiego designu pierwszego, sfinansowanego na Kickstarterze urządzenia, umożliwiając prostszy, bardziej wydajny sposób drukowania 3D oraz intuicyjne zarządzanie projektami użytkowników.

Wierzymy, że drukarki 3D wkrótce staną się powszechnie dostępnym sprzętem, obecnym w niemal każdym gospodarstwie domowym – tak jak kiedyś stało się to z komputerami, telefonami komórkowymi czy tradycyjnymi drukarkami. Naszym celem jest działanie na rzecz przyspieszenia tego procesu i umożliwienie wszystkim użytkownikom, niezależnie od ich wieku czy wcześniejszych doświadczeń, rozpoczęcia korzystania z technologii 3D – mówi Karol Górnowicz, CEO Skriware.

Druk 3D jeszcze bardziej dostępny

Skriware 2 jest intuicyjną drukarką 3D typu Plug'n'Play, z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Sprzęt z łatwością może być używany przez każdego – niezależnie od wieku czy umiejętności, spełniając oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Skriware 2 posiada znacznie większą przestrzeń roboczą niż pierwszy model, a także podwójny ekstruder umożliwiający jednoczesne drukowanie w różnych kolorach i materiałach. Drukarka wyposażona też jest w kolorowy ekran dotykowy z intuicyjnym i prostym w obsłudze interfejsem. 7-calowy wyświetlacz zapewnia bezpośredni dostęp do wirtualnej biblioteki modeli 3D, w tym prototypów robotów, oraz pozwala na przygotowanie dowolnego projektu bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania na oddzielnym urządzeniu.

Skriware 2 sprawia, że proces drukowania 3D staje się prostszy i bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek. Nowa drukarka, będąca jednym z flagowych produktów naszego ekosystemu, pozwala użytkownikom swobodnie przekraczać granice własnej wyobraźni, a w połączeniu z gamą naszych produktów edukacyjnych – tworzyć spersonalizowane roboty, pomagać w nauce programowania czy odkrywać tajniki sztuki designu – mówi Karol Górnowicz, CEO Skriware.

Premiera Skriware 2 miała miejsce w Dubaju, 9 października podczas jednej z największych na świecie imprez technologicznych – Gitex Technology Week 2017. Sugerowana cena detaliczna drukarki będzie wynosić 1800 USD, a w przedsprzedaży – 1599 USD.

Opracowano na podstawie informacji firmy Skriware