Shutterfly inwestuje w HP Indigo
13 lis 2020 10:03

Shutterfly, jeden z wiodących na świecie internetowych sprzedawców spersonalizowanych upominków, zdecydował o zakupie 60 systemów druku cyfrowego HP Indigo. HP i Shutterfly rozszerzają strategiczne relacje poszukując sposobów zapewnienia jak najwyższego poziomu jakości i wydajności produkcji, zaopatrując rosnący rynek prezentów i produktów fotograficznych sprzedawanych przez internet.

Shutterfly inwestuje w imponującą liczbę nowych, wysokowydajnych systemów cyfrowych HP Indigo, aby produkować jeszcze więcej wysokiej jakości spersonalizowanych produktów, w tym fotoalbumów, portretów szkolnych, kartek świątecznych i elementów dekoracji wnętrz.

Umowa z Shutterfly jest dla HP Graphics, wiodącego amerykańskiego dostawcy systemów druku cyfrowego HP Indigo, największym jak dotychczas zamówieniem od pojedynczego klienta. Obecnie trwa wdrożenie nowej generacji wysokowydajnych cyfrowych maszyn HP Indigo 100K w formacie B2 i wszechstronnych systemów HP Indigo 12000.

„W ciągu ponad 20-letniej historii firma Shutterfly zobowiązała się inwestować w najlepszą i najbardziej innowacyjną technologię, aby rozwijać działalność, dostarczając wysokiej jakości produkty naszym klientom i partnerom” - powiedział Dwayne Black, dyrektor operacyjny Shutterfly i dodał: „Najnowsza inwestycja w HP Indigo stanowi kontynuację starań o optymalną jakość, produktywność i postęp w zakresie szybkości i automatyzacji. Dzięki temu będziemy mogli dostarczać klientom jeszcze lepsze produkty w krótszym czasie.”

Przewiduje się, że globalny rynek drukowania zdjęć osiągnie wartość 3,117 mld USD do końca 2026 r., przy CAGR na poziomie 8,1 proc. (dla porównania: w 2019 wartość rynku wyniosła 1,7960 mld USD).

„Dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej namacalne, spersonalizowane wspomnienia stają się cenne. Konsumenci oczekują szybkich zmian, a także bardzo wysokiej jakości zdjęć. Jesteśmy dumni z tego, że Shutterfly wybrał właśnie nasze urządzenia dla urzeczywistnienia tego celu” - powiedział Haim Levit, dyrektor generalny HP Indigo.

Shutterfly inwestuje w trzy generacje i formaty maszyn HP Indigo. Firma była jednym z pierwszych klientów testujących wersję beta nowego 29-calowego formatu HP Indigo 100K, zaprojektowanego z myślą o wysokiej produktywności i druku ciągłym, przy jednoczesnym zapewnieniu efektów charakterystycznych dla offsetu. Nowe maszyny HP Indigo 12000 zapewniają możliwość użycia szerszej gamy atramentów oraz rozmaitych  materiałów, w tym syntetycznych, metalizowanych i płótna.

W ciągu 18 miesięcy maszyny mają być zainstalowane w czterech zakładach produkcyjnych: w Shakopee w stanie Minnesota; Fort Mill, Karolina Południowa; Tempe, Arizona i Plano w Teksasie. Aby utrzymać produkcję na najwyższym poziomie, Shutterfly wykorzystuje system HP PrintOS, - oparte na chmurze rozwiązanie do zarządzania, monitorowania i optymalizacji produktywności urządzeń w czasie rzeczywistym.

Na podstawie informacji firmy Shutterfly Inc. opracowała BZ