Seiko wprowadza na rynek nową głowicę
8 kwi 2020 13:59

Printek, dział firmy Seiko odpowiedzialny za dystrybucję głowic do inkjetowego druku przemysłowego, pracuje nad wprowadzeniem na rynek nowej wersji głowicy drukującej przeznaczonej do atramentów na bazie wody.

Początkowo mówiono o wysokiej kompatybilności produktu z istniejącym środowiskiem pracy, ale z czasem inżynierowie Seiko zdali sobie sprawę, że woda – źródło życia dla ludzi jest szkodliwa dla niektórych części głowicy, wykazując działanie korozyjne. Konieczne było dostosowanie produktu do rozwiązań przyjaznych dla środowiska.  Co ważne, korozja nie występuje podczas prób  zgodności, ale ma miejsce w toku długoterminowego natryskiwania, przeprowadzanego w ramach testów, gdzie symulowany jest rzeczywisty cykl życia głowicy. Finalnie udało się opracować odpowiednie części, które nie ograniczają funkcjonalności głowicy drukującej, a jednocześnie pozostają stabilne przez czas dłuższy niż przewidziany okres użytkowania produktu.

Jak zapewnia producent, głowice drukujące RC1536 należą do rozwiązań nowej generacji, wyróżniają się niezawodnością i solidnością, co idealnie kwalifikuje je do grona produktów przyjaznych dla środowiska.

Zaczynając od rynku ceramiki, gdzie coraz więcej norm środowiskowych zakłóca cykl produkcyjny – głowica drukująca Seiko RC1536 może z powodzeniem zastąpić popularne wersje głowic przeznaczonych do atramentów na bazie oleju. Ułatwia to producentom maszyn dostosowanie się do zmian i jak najszybsze sprostanie wymaganiom rynku. Oprócz rynku ceramiki, na którym produkt został pomyślnie sprawdzony w wersji beta, głowice są obecnie testowane w innych zastosowaniach takich jak druk na tekturze falistej, tekstyliach oraz druk 3D.

Aby dokonać tak istotnej zmiany w konstrukcji produktu, cały proces wprowadzania go na rynek musi zostać opracowany z udziałem ekspertów z różnych dziedzin i specjalności. Dlatego następnym krokiem dla Seiko będzie ścisła współpraca z producentami atramentu, w celu poznania granic i możliwości opracowania kompletnego rozwiązania dla różnych segmentów rynku.

Na podstawie informacji firmy Seiko opracowała BZ