SCREEN na INPRINT 2018
13 lis 2018 09:34

SCREEN Graphic Solutions po raz kolejny zaprezentuje się na InPrint – targach druku przemysłowego, których najbliższa edycja odbędzie się już w przyszłym tygodniu w Mediolanie. SCREEN zaoferuje szeroką gamę produktów i rozwiązań dla przemysłowego druku atramentowego, ze szczególnym uwzględnieniem jednoprzebiegowego druku opakowań z tektury falistej.

SCREEN GP, spółka zależna SCREEN GA, opracowuje technologię zintegrowaną z BHS Corrugated Inline Digital Print Solution. System drukujący aplikuje atramenty na bazie wody na podłoża o maksymalnej szerokości do 2,8 m przy prędkościach do 300 m/min. Na stoisku oprócz maszyn dostępne będą też próbki wydruków oraz prezentacja wideo pokazująca działanie urządzenia w przypadku druku na podłożu o szerokości 1,6 m.

Goście obejrzą także drukarkę etykiet Truepress Jet L350UV+LM opracowaną przez SCREEN GA, wykorzystującą atramenty o niskiej przenikalności, które dobrze sprawdzają się w produkcji etykiet przeznaczonych do opakowań na żywność. Drukarka Truepress Jet L350UV+LM otrzymała w tym roku nagrodę „Best Label Printer” przyznawaną przez European Digital Press Association (EDP).

W ubiegłym roku inne rozwiązanie firmy SCREEN również zyskało uznanie - Truepress Jet520HD otrzymało nagrodę InterTech Technology Award przyznawaną przez amerykańskie stowarzyszenie branżowe PIA. Truepress Jet520HD zapewnia wydruki w jakości offsetowej dzięki bogatej gamie kolorów wymaganych w przypadku jakościowego druku wydawniczego i komercyjnego. W połączeniu ze specjalnie opracowanymi przez SCREEN GA atramentami serii SC posiadacze Truepress Jet520HD mogą drukować na tych samych powlekanych materiałach, których obecnie używają w swoich maszynach offsetowych, bez przygotowania wstępnego lub podkładu.

 SCREEN wykorzysta swoje stoisko do zaprezentowania rosnącej gamy zindywidualizowanych, automatycznych systemów, które są coraz częściej instalowane w firmach szukających usprawnień w zakresie automatyzacji i wydajności.

 Opracowano na podstawie informacji firmy SCREEN