Sattler Premium Print GmbH składa duże zamówienie w Heidelbergu
18 sty 2022 06:00

Mając na celu zwiększenie wydajności i konkurencyjności, firma Sattler Media Group GmbH postanowiła zainwestować w najnowszą technologię produkcyjną. Zamówienie na kompletny system obejmujący maszyny: Speedmaster XL 106, Stahlfolder TH 82-P, P-Stacker i system cięcia Polar PACE trafiło do firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg).

 

Sattler Premium Print GmbH z siedzibą w Bad Oeynhausen jest częścią Sattler Media Group GmbH od listopada 2020 r. i zatrudnia ponad 500 pracowników w czterech zakładach produkcyjnych w Niemczech: Bad Oeynhausen, Hildesheim, Hornburg i Magdeburg. Firma wykorzystuje technologie offsetu arkuszowego, offsetu zwojowego i druku cyfrowego do produkcji katalogów, czasopism oraz dodatków do gazet, opisując siebie jako silnego partnera we wszystkich aspektach cross-media marketingu. Regularnie dostarcza produkty drukowane do sklepów spożywczych, wydawnictw, producentów mebli, branży turystycznej i firm ubezpieczeniowych.

Zamówienie złożone w firmie Heidelberg obejmuje: ośmiokolorowy najnowszej generacji system Speedmaster XL 106-8-P+L, wysokowydajną składarkę Stahlfolder TH 82-P z podajnikiem PFX i P-Stacker oraz Polar N 137 PACE – system cięcia z opcją ładowania tylnego stołu i automatycznym obrotem PACE (Polar Automation for Cutting Efficiency). Nowe maszyny mają zostać uruchomione między kwietniem a lipcem 2022 roku.

W pełni zautomatyzowany proces

Celem inwestycji jest znaczne zwiększenie wydajności produkcji bez zmiany poziomu zatrudnienia - wyjaśnia Ralf Büttner, dyrektor zarządzający ds. technologii i organizacji w Sattler Media Group. - Do lata tego roku dzięki technologii Heidelberga w dużej mierze zautomatyzujemy cały proces, od niezadrukowanego płaskiego arkusza, przez proces składania, aż po układanie na palecie – dodaje. Aby to osiągnąć, Sattler Premium Print zintegruje technologię offsetu arkuszowego, cięcia i składania z cyfrowym systemem kontroli przepływu pracy. Wszelkie informacje, które pomogą zmaksymalizować szybkość zautomatyzowanego procesu konfiguracji, są przekazywane z etapu prepressu do systemów produkcyjnych. Obejmuje to również dane przesyłane z oprogramowania do impozycji do w pełni zautomatyzowanego obliczania programów cięcia w systemie Polar PACE.

Stahlfolder TH 82-P oznacza wysoką wydajność

Ralf Büttner oczekuje, że falcerka Stahlfolder TH 82-P znacznie przyspieszy produkcję. Podajnik PFX wprowadza płaskie arkusze do systemu składania, co pomoże Sattler Premium Print osiągnąć wydajność składania do 18 000 arkuszy na godzinę. Oznacza to, że Stahlfolder TH 82-P nadąża za produkcją na Speedmaster XL 106, dzięki czemu najwyższą wydajność w arkuszowym druku offsetowym można bezproblemowo przenieść do postpressu. P-Stacker zainstalowany na wyjściu z falcerki będzie pobierał stosy i automatycznie układał je na paletach. Oprócz zapewnienia stabilności procesu przy dużych prędkościach automat wykonuje również ciężką pracę fizyczną, która w innym przypadku byłaby pozostawiona personelowi. Oznacza to, że pracownicy mogą zamiast tego wykorzystać swoje umiejętności do wykonywania innych zadań produkcyjnych. Bardzo dokładnie przeszukaliśmy rynek i rozważyliśmy różne opcje - wspomina Büttner i wyjaśnia: Ostatecznie Heidelberg przekonał nas za pomocą swojego kompletnego, wysoce zautomatyzowanego systemu, który obejmuje kompletny łańcuch procesów.

W ramach umowy serwisowej Sattler Premium Print zaoferował prace serwisowe i konserwacyjne na okres 24 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejne 48 miesięcy. Umowa obejmuje również regularne aktualizacje oprogramowania Prinect Press Center XL 3 i stacji kontrolnej Speedmaster XL 106.

Wzrost aktywności inwestycyjnej

Decyzja podjęta przez Sattler Premium Print GmbH o zainwestowaniu w najnowszą, wysokowydajną technologię jest dobrym przykładem pozytywnego nastawienia, które powróciło do przemysłu poligraficznego w Niemczech. W ciągu ostatnich dwóch lat sektor nieco się zatrzymał, ale obecnie firmy poligraficzne coraz częściej starają się aktualizować swoją technologię i inwestować w najnowocześniejsze systemy produkcyjne.

David Schmedding, dyrektor zarządzający Heidelberger Druckmaschinen Vertrieb Deutschland GmbH, uważa, że ​​zmiany idą we właściwym kierunku: Zaczynamy dostrzegać wzrost aktywności inwestycyjnej na wszystkich rynkach i we wszystkich regionach. Sprzedaż, którą zrealizowaliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy pozwala na optymizm i pokazuje, że Heidelberg jest na dobrej drodze dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wspieranym przez spójną strategię cyfryzacji.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg