Sappi prezentuje nowe papiery funkcjonalne
15 sty 2024 08:52

Firma Sappi, specjalizująca się w produkcji papierów opakowaniowych, należy do czołowych dostawców papierów funkcjonalnych. Od ponad 10 lat spółka dostarcza na rynek papiery z funkcją barierową, chroniące przed przenikaniem tlenu, tłuszczów, pary wodnej, olejów mineralnych i zapachów, oraz papiery do zgrzewania na gorąco. Sappi rozszerza swoje rozległe portfolio o nowe rozwiązania: papiery funkcjonalne „Seal Light Gloss” oraz „Guard MH”, oferując swoim klientom rozwiązania, które są jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb ich specyficznych produktów. Co więcej, nowe papiery są atrakcyjne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju: wykonane z surowców odnawialnych stanowią nadającą się do recyklingu alternatywę dla opakowań z surowców ropopochodnych i pomagają zmniejszać zużycie tworzyw sztucznych w dłuższej perspektywie.

"Seal Light Gloss" - zgrzewalny papier bez barier
Jednostronnie powlekany papier „Seal Light Gloss” charakteryzuje się doskonałą zgrzewalnością dzięki powłoce na odwrocie. Papier, który jest dostępny w gramaturach 54 g/m² i 74 g/m², nie ma żadnych własności barierowych i może być łatwo poddany recyklingowi w strumieniu odpadów papierowych. W dłuższej perspektywie ma on pomóc w ograniczeniu stosowania tworzyw sztucznych w opakowaniach wtórnych (np. do słodyczy) lub w opakowaniach pierwotnych dla produktów niewymagających ochrony barierowej.

Opracowany z myślą o opakowaniach giętkich dla sektora spożywczego i niespożywczego, wyróżnia się naturalnym wyglądem i przyjemnym dotykiem. Dzięki swojej błyszczącej powierzchni „Seal Light Gloss” pozwala osiągać doskonałe rezultaty w druku gwarantujące atrakcyjny wygląd opakowań, dzięki któremu przyciągną one uwagę klientów w punkcie sprzedaży.

Papier barierowy "Guard MH" do wielu zastosowań w branży spożywczej i niespożywczej
Pod postacią papieru barierowego „Guard MH” firma Sappi dostarcza na rynek kolejne zrównoważone rozwiązanie opakowaniowe przeznaczone do szerokiej gamy różnorodnych zastosowań na rynku spożywczym i niespożywczym, nadające się do utylizacji i recyklingu w strumieniu odpadów papierowych. Papier jest dostępny w wariantach Natural, Silk i Gloss, a każdy z nich charakteryzuje się wysoką jakością. W zależności od różnych powierzchni na stronie wierzchniej - od naturalnej matowej do wysokiej jakości błyszczącej - właściciele marek mogą doskonale wspierać wizerunek marki swojego produktu w punkcie sprzedaży. Zarówno niepowlekany wariant Natural „Guard MH”, jak i jednostronnie powlekane warianty Silk i Gloss, posiadają zintegrowaną barierę przed parą wodną i olejem mineralnym, a także tłuszczem (zgodnie z wynikiem testu KIT 12). Podczas gdy wariant Natural jest dostępny w gramaturach 60 g/m², 70 g/m² i 90 g/m², warianty Silk i Gloss są dostępne w gramaturach 75 g/m², 85 g/m² i 100 g/m².

„Seal Light Gloss” i „Guard MH” na nowej powlekarce barierowej Sappi
Firma Sappi posiada rozległe doświadczenie w zakresie technologii powlekania papieru. Od ponad 10 lat produkuje szeroką gamę papierów opakowaniowych ze zintegrowaną barierą przed tlenem, tłuszczem, parą wodną, olejem mineralnym i aromatami, a także nadających się do termozgrzewania, w celu zapewnienia optymalnej ochrony produktu. Wiosną 2023 r. Sappi uruchomiła nową maszynę do powlekania barierowego w swoim zakładzie w Alfeld (Niemcy), aby produkować innowacyjne papiery o wysokiej barierowości do opakowań nadających się do recyklingu, przeznaczonych na produkty spożywcze i niespożywcze. Zarówno „Seal Light Gloss”, jak i „Guard MH” są teraz produkowane na nowej maszynie do powlekania barierowego.

René Köhler, dyrektor działu Paper & Packaging Solutions w Sappi Europe: Temat zrównoważonego rozwoju jest dla nas, jako producenta papieru, niezwykle istotny. Dzięki naszym dwóm nowym papierom funkcjonalnym wspieramy swych klientów w ich wysiłkach na rzecz stosowania papierowych, nadających się do recyklingu alternatyw dla opakowań nie nadających się do odzysku. Oprócz papierów Seal Light Gloss i Guard MH obecnie opracowywane są inne papiery do specjalnych zastosowań, które przyniosą korzyści zarówno konsumentom, jak i producentom markowych towarów. Wkrótce wprowadzimy je na rynek.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sappi