Sakae Sagane, prezes Mimaki Europe, przeszedł na emeryturę
9 lip 2018 08:00

Firma Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących poinformowała, że prezes Sakae Sagane, który piastował również stanowisko wiceprezesa wykonawczego Mimaki Engineering Company i kierował Mimaki Europe od 2005 roku, 28 czerwca 2018 roku przeszedł na emeryturę. Sakae Sagane przekształcił Mimaki Europe z małego oddziału w przedsiębiorstwo generujące największe przychody na tle innych oddziałów firmy. Pod jego kierownictwem oddział Mimaki Europe powiększył swoją sieć sprzedawców i dystrybutorów w regionie, ukończył przejęcie Mimaki-nbn GmbH w 2008 roku (obecnie Mimaki Deutschland) oraz utworzył w Turcji Mimaki Eurasia, aby lepiej odpowiadać na potrzeby tego regionu. Dodatkowo pod jego kierownictwem oddział Mimaki Europe stał się głównym graczem w branży, umacniając swoją pozycję w zakresie oznakowań, grafiki oraz tekstyliów i jednocześnie zdobywając przyczółek w zakresie druku 3D. Roczne obroty Mimaki Europe wynosiły 46 milionów EUR w 2006 roku i wzrosły do 125 milionów EUR na koniec roku podatkowego w marcu 2018, co stanowi ponad 31% całkowitych obrotów Mimaki.

„Pod kierownictwem Pana Sagane oddział Mimaki Europe naprawdę znakomicie się rozwijał, a wraz z nim rozwijali się nasi klienci – powiedział Yuji Ikeda, dyrektor zarządzający Mimaki Europe. - Jego wizja pozwoliła nam przekształcić się z małego regionalnego gracza w siłę, z którą na naszym rynku należy się liczyć. Obejmuje to kilka przejęć oraz naszą spółkę joint venture z firmą Bompan we Włoszech, co pozwoliło Mimaki stać się dostawcą kompleksowych rozwiązań wraz z kompletnym ekosystemem dla rosnącego rynku druku cyfrowego na tekstyliach. Pomógł nam również pomyślnie przejść przez europejski kryzys zadłużenia i przezwyciężyć problemy z nim związane. W 2005 roku oddział Mimaki Europe składał się tylko z 5 pracowników, a obecnie liczba ta wzrosła do ponad 100 osób. Jesteśmy mu szczerze wdzięczni za wiele lat pracy. Będzie nam go brakowało”.

„Czas spędzony nad rozwojem Mimaki Europe był dla mnie niezwykle satysfakcjonujący” – powiedział Sakae Sagane. - Mamy wspaniały zespół, z którym praca stanowiła przyjemność, oraz lojalnych i innowacyjnych klientów, którzy zarówno napędzali nas do poprawy poziomów wydajności, jak i dawali satysfakcję poprzez możliwość wspierania ich firm. Opuszczam tę dynamiczną oraz wspaniale rozwijającą się firmę pełen rozmaitych uczuć i rozpoczynam kolejny etap mojego życia”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki