Rozwiązania inkjetowe w druku 3D
2 lis 2017 15:12

Goście najbliższej edycji InPrint będą mieli okazję wzięcia udziału w seminariach towarzyszących targom. Podczas jednego z nich Chris Noble z firmy Xaar wygłosi wykład pt. „Zastosowanie rozwiązań inkjetowych w druku 3D”, prezentując w jaki sposób technologia atramentowa zmienia oblicze druku 3D. Wykład odbędzie się o godz. 11.30 we środę 15 listopada.

Chris Noble wyjaśni, jak za sprawą rozwiązań inkjetowych można rozszerzyć spektrum technologii 3D przechodząc od rozwiązań prototypowych do produkcji masowej. Słuchacze dowiedzą się o korzyściach i czynnikach wzrostu stojących za rozwojem druku 3D w ujęciu przemysłowym.  W swoim wystąpieniu Chris odpowie także na pytanie dlaczego cyfrowy druk inkjetowy a konkretnie technologie TF i High Laydown są sercem rozwiązań oferowanych przez Xaar, zapewniając szybki, skalowalny a jednocześnie solidny i ekonomiczny proces produkcji 3D.

Drukowanie 3D jako metodologia produkcji obejmuje szereg procesów i aplikacji skupiając się na elementach tworzonych warstwowo. Jest to atrakcyjna metodologia, nie tylko dlatego, że eliminuje konieczność oprzyrządowania, ale również dlatego, że zapewnia doskonałą swobodę geometryczną, dając większe możliwości twórcze projektantom, znacząco redukując czas potrzebny na opracowanie projektu i samą produkcję. Druk 3D umożliwia dostosowywanie produktów do potrzeb indywidualnych odbiorców, decentralizuje proces wytwarzania, redukuje przestrzeń magazynową wymaganą do przechowywania części zamiennych i co ważne – nie wpływa negatywnie na środowisko.

Komentując swoją prezentację Chris stwierdził: „Do tej pory technologie druku 3D zazwyczaj były wykorzystywane do produkcji prototypów i unikalnych, pojedynczych egzemplarzy danego wzoru. Choć dla wielu firm na całym świecie właśnie takie zastosowania są kwintesencją druku 3D, warto zwrócić uwagę na jego szersze możliwości, zwłaszcza w kontekście technologii atramentowej. Ten kierunek wzbudza ostatnio coraz większe emocje wywołując dyskusje wokół perspektyw zastosowania tego typu rozwiązań w produkcji masowej”.

Informacje na temat prezentacji, rozwiązań firmy Xaar w zakresie druku 3D oraz innych elementów oferty tego producenta będą dostępne na stoisku targowym.

Prepared on the basis of Information from Xaar