Rozpoczęło się odliczanie do targów drupa
17 lut 2022 06:00

W 2024 roku przedstawiciele branży poligraficznej i opakowaniowej ponownie spotkają się na drupie, wiodących na świecie targach technologii poligraficznych. Długo wyczekiwane wydarzenie odbędzie się w Düsseldorfie w dniach od 28 maja do 7 czerwca 2024 roku. Już teraz wystawcy mogą rejestrować się online na stronie internetowej; termin zgłoszeń upływa 31 października 2022 roku.

 

drupa to globalne miejsce spotkań branży, będące synonimem innowacji i trendów - podkreśla Erhard Wienkamp, ​​dyrektor zarządzający Messe Düsseldorf i dodaje: Spotykając się właśnie tutaj będziemy mieli okazję sprawdzić, jaki wpływ na procesy, produkty, modele biznesowe i przyszłość stale rozwijającej się branży będą miały globalne trendy takie jak zrównoważony rozwój i cyfryzacja.

Skoncentruj się na przyszłości

drupa zaprezentuje najnowocześniejsze technologie w całym łańcuchu wartości branży, ze szczególnym naciskiem na technologie międzybranżowe. W tym kontekście tematy takie jak gospodarka o obiegu zamkniętym, automatyzacja, druk i wykańczanie 4.0, sztuczna inteligencja, ekonomia platform i łączność będą odgrywać centralną rolę w programie konferencji oraz na specjalnych forach.

Nowa wizualizacja

drupa 2024 zaprezentuje się z nowym, dynamicznym wyglądem aplikacji dla wystawców. Nowy projekt ruchu w naszym key visualu łączy klasyczny projekt graficzny z najnowocześniejszą technologią cyfrową i jest synonimem dynamiki, wykorzystując motyw wody, jako najważniejszego zasobu na naszej planecie - wyjaśnia Sabine Geldermann, dyrektor ds. technologii druku Messe Düsseldorf. - Odzwierciedla najważniejsze tematy, jakimi są cyfryzacja i zrównoważony rozwój, które napędzają branżę druku i opakowań, stawiając przed nimi nowe wyzwania, ale także oferując doskonałe możliwości. Wizerunki uczestników z całego świata reprezentują grupę docelową, której przedstawiciele nie mogą się doczekać nawiązywania nowych kontaktów w fascynującej atmosferze. Organiczne struktury natomiast oznaczają estetykę, design i piękno natury. Nowe hasło „tworzymy przyszłość” podkreśla wyraźne zobowiązanie społeczności do wspólnego i aktywnego uczestnictwa w ciągłym rozwoju i projektowaniu naszego sektora.

Nowa broszura

drupa angażuje się w temat zrównoważonego rozwoju, co z powodzeniem odzwierciedla również nowa broszura dla wystawców, wyprodukowana w sposób zrównoważony i neutralny dla klimatu, przy użyciu najnowocześniejszych technologii oraz zasobów przyjaznych dla środowiska. Wersję cyfrową można pobrać ze strony internetowej wydarzenia.

Fora interakcji i dialogu

Na targach drupa 2024 po raz kolejny zagości wysokiej klasy program wykładów prowadzonych przez najlepszych międzynarodowych prelegentów oferujących wiedzę i dzielących się bogatym doświadczeniem. Koncentrując się na segmentach opakowań, tekstyliów i zrównoważonego rozwoju, uczestnicy drupa Cube uzyskają wgląd w tematy istotne dla potencjału wzrostu, a także dla dalszego rozwoju modeli biznesowych. Dla start-upów przewidziana została odrębna formuła spotkania – w ramach „dna – drupa next age” młodzi przedsiębiorcy będą mogli wykorzystać ​​okazję do zaprezentowania swoich innowacyjnych usług i pomysłów międzynarodowej publiczności.

Inne wydarzenia branżowe

W 2022 roku w ramach globalnego portfolio drupy odbędą się również inne targi: printpack alger w Algierze (16-18 maja), PRINT & DIGITAL CONVENTION (22-23 czerwca), Indoprint w Dżakarcie (31 sierpnia – 3 września), PackPrintPlas na Filipinach w Manili (6-8 października), All in Print w Szanghaju (11-15 października) oraz PackPrint International i Corrutec Asia w Bangkoku (19-22 października). Więcej informacji o tych targach można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Opracowano na podstawie informacji organizatora