Rozpoczęło się odliczanie do FESPA Global Print Expo
30 lip 2021 06:00

Wystawcy i zwiedzający przygotowują się do targów FESPA Global Print Expo 2021 i European Sign Expo 2021, które mają się odbyć wspólnie w formule bezpośredniej w dniach 12-15 października, w centrum RAI w Amsterdamie. Decyzja o takiej formie wydarzenia zapadła w świetle postępującego złagodzenia ograniczeń związanych z pandemią COVID i ponownego otwarcia branży eventowej.

 

Organizacja obu imprez na żywo jest możliwa dzięki rozwojowi programu szczepień w Europie. Organizatorzy nie przewidują ograniczeń co do liczby odwiedzających lub gęstości rozlokowania stoisk w halach czy liczby osób na poszczególnych stoiskach.

Te i inne pozytywne zmiany, takie jak wprowadzenie unijnego cyfrowego certyfikatu COVID oraz stałe łagodzenie ograniczeń dotyczących podróży i wymogów kwarantanny dla podróżnych, budują zaufanie biznesowe wśród dostawców i usługodawców w społeczności poligraficznej.

FESPA Global Print Expo 2021 i współlokowane targi European Sign Expo mają zgromadzić ponad 300 wystawców na ponad 16 000 m² powierzchni wystawienniczej centrum RAI. Wspólnie zaoferują firmom zajmującym się drukiem, tekstyliami i komunikacją wizualną długo wyczekiwaną możliwość zapoznania się z innowacjami w zakresie produktów wielkoformatowych, sitodruku, drukowania na tekstyliach i oznakowań. Pojawi się szansa dotknięcia i wypróbowania technologii oraz materiałów, jak również uzyskania bezpośredniego dostępu do porad ekspertów.

Wśród wystawców są firmy: 3A, Agfa, Ahlstrom Munksjö, Brother, Canon Production Printing, d.gen Inc, Durst, Kornit, M&R, Mimaki Europe, OneVision, Roland DG i STS Inks. Odwiedzający będą mogli skorzystać z programów towarzyszących -  pokazu wystroju wnętrz Printeriors oraz konkursu oklejania pojazdów Wrap Masters.

Neil Felton, dyrektor generalny FESPA, komentuje: Po tak długiej przerwie i tak wielu rozczarowaniach wydaje się niewiarygodne, że w końcu pozostało mniej niż trzy miesiące do otwarcia drzwi targowych. Oczekiwania ze strony naszych wystawców rosną, a dzięki złagodzonym ograniczeniom dotyczącym wydarzeń na żywo możemy zapewnić doświadczenie, które jest jak najbardziej zbliżone do tego, czego ludzie tradycyjnie od nas oczekują. Oczywiście ten rok będzie pod wieloma względami inny, ale właściciele europejskich drukarń mówią nam, że potrzebują wydarzeń na żywo, aby wesprzeć ich planowanie i decyzje inwestycyjne. Dzięki temu wydarzeniu zamierzamy zapewnić najbardziej kompleksową prezentację produktów i aplikacji, aby pomóc w odbudowie biznesu i zbudować fundamenty pod przyszły wzrost.

Środki ostrożności dotyczące COVID

Organizator deklaruje zapewnienie wszystkich niezbędnych środków ostrożności w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa związanych z COVID. Goście mogą oczekiwać reżimu sanitarnego, widocznych urządzeń do dezynfekcji rąk, szerszych korytarzy umożliwiających optymalne poruszanie się po obiekcie.

Z myślą o ograniczeniu fizycznych punktów kontaktu tam, gdzie tylko jest to możliwe, odwiedzający będą mogli wejść na oba wydarzenia za pomocą cyfrowego biletu w telefonie komórkowym i używać kodów QR, aby uzyskać dostęp do internetowych wersji broszur, materiałów marketingowych i czasopism za pośrednictwem zaktualizowanej aplikacji. Organizatorzy zalecają noszenie maseczek i zachowywanie dystansu.

Rejestracja na FESPA Global Print Expo 2021 odbywa się na stronie organizatora;  odwiedzający mogą skorzystać ze zniżki w wysokości 30 euro na bilet wstępu, podając kod FESM110.

Fespa Global Print Expo powraca do Berlina

Organizatorzy ogłosili, że w przyszłym roku targi FESPA Global Print Expo odbędą się w Berlinie wspólnie z European Sign Expo. Wydarzenia zostaną zorganizowane w Messe Berlin i potrwają od wtorku 31 maja do piątku 3 czerwca 2022 roku.

Będzie to trzecia edycja FESPA odbywająca się w Berlinie, po udanej edycji z 2018 r. Opinie odwiedzających i wystawców wskazały, że Berlin jest popularnym miejscem i wiele ankietowanych wskazuje właśnie tę lokalizację jako preferowaną. Jak zapowiadają organizatorzy, wystawa obejmie osiem hal centrum konferencyjnego Messe Berlin, prezentując rozwiązania z zakresu sitodruku, druku cyfrowego, oznakowań i druku na tekstyliach.

Neil Felton mówi: Po tym, jak zorganizowaliśmy udaną imprezę w Berlinie w 2018 roku, która osiągnęła rekordową liczbę odwiedzających, chcieliśmy wrócić tu w 2022 roku. Miasto zawsze okazywało się popularną lokalizacją i jest doskonałym kontynentalnym węzłem lotniczym i kolejowym, dostępnym ze wszystkich głównych miast europejskich i międzynarodowych. Mamy nadzieję, że FESPA 2022 będzie nadal niezbędną platformą dla drukarzy, którzy chcą zabezpieczyć swoją działalność w przyszłości i pomóc w odbudowie firmy. Z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich uczestników, w tym tych, którzy nie mogą uczestniczyć w FESPA 2021 z powodu ograniczeń dotyczących podróży.

Więcej szczegółów na temat FESPA 2022 będzie dostępnych po targach FESPA Global Print Expo 2021.

Opracowano na podstawie informacji organizatora