Rosną możliwości zadruku tkanin
29 lip 2016 13:06

W lipcu 2016 firma SPGPrints wprowadziła na rynek nową serię atramentów Nebula o wysokiej gęstości, przeznaczonych do druku na tkaninach, zwłaszcza strojach kąpielowych, jedwabiach i wełnie.

Kwasowe atramenty Nebula mogą być używane z dowolną drukarką za pomocą głowic drukujących Kyocera, co jest zupełnie nową formułą, opracowaną przez SPGPrints. Producent oferuje zwiększoną głębię kolorów oraz poprawione właściwości wydajnościowe atramentów. Nowa seria jest doskonała zwłaszcza dla poliamidu, strojów kąpielowych z lycry, luksusowych dodatków, takich jak jedwabne szaliki czy krawaty, sprawdza się też dla wełny. Atramenty będą dostępne na rynku od września 2016 roku, początkowo w kolorach pomarańczowym, czerwonym, niebieskim i szarym.

Tak komentował uruchomienie linii produkcyjnej nowych atramentów Jos Notermans, manager SPGPrints:

„Branża strojów kąpielowych stawia wysokie wymagania drukarkom włókienniczym, głównie w zakresie wysokiej wydajności, trwałości jasnych kolorów i skomplikowania wzorów. Atramenty Nebula stawiają czoło temu wyzwaniu, wyznaczając nowe standardy dla tuszów do tkanin wykorzystywanych zwłaszcza w strojach sportowych.

Atramenty te są tak poważnym krokiem naprzód w naszej technologii, że zdecydowaliśmy się na wycofanie obecnie produkowanej gamy produktów. Oczywiście będziemy obsługiwać dotychczasowych klientów, pomagając im w kalibrowaniu profili kolorów i uruchamianiu nowych linii produkcyjnych, bazujących na tuszach o wysokiej gęstości.”

Cyfrowa drukarka atramentowa do druku na tekstyliach Javelin to również nowość na rynku. Przeznaczona do rocznej produkcji aż do 2 mln metrów maszyna posiada tę samą innowacyjną technologię głowicy drukującej Archer używaną od niedawna w wysokonakładowych drukarkach Pike. Te drukujące 13 mln metrów rocznie, wyposażone w 43 głowice urządzenia zdobyły ostatnio nagrodę EDP1 Award 2016 dla najlepszego rozwiązania w przemyśle tekstylnym. Płyty dysz Pike są oddalone o 4 mm od podłoża, co jest nowością w porównaniu z bardziej tradycyjnymi dyszami, których odległość od tkaniny wynosi zwyczajowo 1,5 mm. Oznacza to możliwość uruchomienia szerszego zakresu podłoży, przy zminimalizowanym ryzyku uszkodzenia głowicy drukującej. Wykorzystująca sześć kolorów technologia Archer umożliwia uzyskanie szerszej gamy kolorystycznej wydruku w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami oferowanymi dla druku cyfrowego we włókiennictwie.

Javelin jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, które chcą zrobić pierwszy krok w druku cyfrowym na tekstyliach lub zamierzają uzupełnić już wykorzystywane możliwości produkcyjne. Javelin stanowi też dobre uzupełnienie drukarki cyfrowej Pike, produkowanej przez SPGPrints.

Opracowano na podstawie materiałów Wordpressonline.com.