Roland wprowadza nowe rozwiązanie DTG
28 lut 2020 13:40

Podczas zbliżających się targów FESPA firma Roland DG zamierza zaprezentować nowe urządzenie drukujące - Texart XT-640S-DTG przeznaczone do bezpośredniego druku na odzieży. Drukarka została zaprojektowana z myślą o wydajnym, szybkim druku pełnokolorowej grafiki bezpośrednio na bawełnianych koszulkach i innych ubraniach.

Linia produktów Roland Texart zapewnia produkcję na żądanie, umożliwiając masową personalizację wyrobów tekstylnych. Nowy Texart XT-640S-DTG pozwala na drukowanie trwałych, pełnokolorowych wzorów, zdjęć, logo i tekstów bezpośrednio na szerokiej gamie bawełnianych oraz białych, poliestrowych T-shirtów i innej odzieży. Atramenty CMYK o wysokiej gęstości pozwalają na uzyskanie żywych efektów na białych lub kolorowych ubraniach.

Jak zapewnia producent, T-shirt można zadrukować w zaledwie 8 sekund, a unikalna technologia zastosowana w tym rozwiązaniu sprawdzi się szczególnie w przypadku krótkich serii produkcyjnych. Najnowszy procesor ErgoSoft Roland RIP ze zmiennymi danymi i funkcją automatycznej bieli sprawia, że ​​druk bezpośrednio na odzieży jest bardzo wydajny.

Urządzenie Texart XT-640S-DTG będzie można oglądać na targach FESPA Global Print Expo w dniach 24-27 marca 2020 r., podczas których Roland zaprosi gości na swoje stoisko prezentowane w tym roku pod hasłem: „Odkryj nowe możliwości cyfrowe”.

Paul Willems, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania produktami w regionie EMEA, tak komentuje premierę: „Nowy Texart XT-640S-DTG jest kolejnym doskonałym przykładem możliwości oferowanych przez technologię cyfrową Roland. Jego szybkość, dokładność i wszechstronność sprawiają, że jest idealny dla dostawców odzieży przechodzących z technologii sitodruku na rozwiązania cyfrowe, obsługujących wiele maszyn DTG, jak również dla firm zajmujących się haftowaniem odzieży, przedsiębiorców chcących urozmaicić swoją ofertę i wielu innych. Rynek cyfrowego druku bezpośredniego na odzieży rośnie dynamicznie, a my nie możemy się doczekać, aby pomóc jak największej liczbie naszych klientów w dołączeniu do niego ”.

Nowe rozwiązanie Texart XT-640S-DTG jest dostępne dla klientów w regionie EMEA. Więcej informacji na temat Texart XT-640S-DTG i obecności firmy Roland na targach FESPA można  znaleźć na stronie internetowej producenta.

Na podstawie informacji firmy Roland DG opracowała BZ