Roland przedstawia nowy ploter drukująco-tnący VersaUV LEC2-300
25 wrz 2019 01:26

Firma Roland DG Corporation, jeden z wiodących producentów wielkoformatowych drukarek inkjetowych i ploterów drukująco-tnących, poinformowała o wprowadzeniu na rynek plotera drukująco-tnącego UV -VersaUV LEC2-300 o szer. 762 mm. Nowa drukarka VersaUV LEC2-300 zapewnia wyjątkową jakość druku i jest doskonałym urządzeniem do produkcji niestandardowych etykiet i prototypów opakowań na żądanie. Może być także wykorzystywany do produkcji wyświetlaczy i oznakowań.

Według Kohei Tanabe, prezesa działu druku cyfrowego Roland DG, drukarki z serii LEC są w stanie tworzyć unikalne efekty specjalne przy użyciu atramentu UV i konturowego cięcia drukowanych obrazów na żądanie. „Od czasu jej wprowadzenia w 2008 r., seria LEC była wykorzystywana przez szeroką gamę firm poligraficznych do niezliczonych zastosowań, w tym do drukowania: naklejek samoprzylepnych, etykiet i nalepek, nowości oraz prototypów projektowych. Nowy ploter LEC2-300 bazuje na najlepszych rozwiązaniach tej serii, co sprawia, że ​​drukowanie zleceń o wysokiej wartości dodanej w małych ilościach jest zarówno łatwe, jak i ekonomiczne. Posiada on wiele ulepszeń, w tym nowo opracowaną głowicę drukującą i lampy LED, a także wiele zaktualizowanych funkcji zapewniających jeszcze wyższy poziom jakości druku w kompaktowej i stylowej obudowie”, - powiedział Tanabe.

Atrament UV LEC2-300 został zaprojektowany tak, aby przylegał do powierzchni, umożliwiając drukowanie na różnorodnych nośnikach, od samoprzylepnych arkuszy naklejek i etykiet, po podłoża na bazie PET lub PVC, a nawet: tekstylia, cienki papier, płótno, plandeki i inne. Oprócz tuszu CMYK, LEC2-300 może być używany z konfiguracjami przezroczystego (błyszczącego) i białego atramentu w celu uzyskania wyjątkowego druku w jakości premium, w tym wydruków pełnokolorowych z wykończeniem matowym lub błyszczącym, symulowanego wytłaczania i innych efektów z niestandardową teksturą.

Funkcja cięcia konturowego została dodatkowo ulepszona, aby wycinać drukowane grafiki do dowolnego kształtu z wyjątkową precyzją. Zautomatyzowany proces eliminuje potrzebę wykonywania płyt i wykrawania w celu przycinania naklejek i etykiet. Funkcja perforowanego cięcia pozwala wydrukować dowolną liczbę etykiet, a następnie, w razie potrzeby, odkleić je i przylepić w wybrane miejsce. W połączeniu z nową funkcją wielokrotnego drukowania i nowym precyzyjnym systemem pobierania mediów, duże nakłady mogą być drukowane wydajnie bez nadzoru.

Nowo opracowana głowica drukująca i lampy LED zapewniają wyjątkowo bogatą i żywą jakość druku. Głowica drukująca została zoptymalizowana pod kątem precyzyjnego dostarczania i kontroli tuszu, z kolei lampy LED mają większą moc, dzięki czemu tusz utwardza ​​się jeszcze szybciej. Jak zapowiada producent, kombinacja zapewnia oszałamiające wykończenie wydruku - od małego, szczegółowego tekstu i grafiki, po bogato zdobione wzory i gradacje. Gęstość białego atramentu została zwiększona nawet o 40 proc. w stosunku do jego poprzedniej wersji, aby zapewnić znacznie większy stopień nieprzezroczystości i pokrycie.

„W tak wielu branżach potrzeby konsumentów stają się coraz bardziej zróżnicowane i zindywidualizowane - kontynuuje Kohei. - Stworzyliśmy LEC2-300, aby dać naszym klientom moc szybkiego tworzenia kreatywnych projektów produktów możliwych do wyprodukowania w jak największej liczbie formatów i metod. Dzięki tej nowej drukarce mamy nadzieję przyczynić się do dalszego wzrostu i rozwoju branży poligraficznej.”

Odwiedzający targi Labelexpo Europe w Brukseli i C!Print w Madrycie będą jednymi z pierwszych na świecie, którzy zobaczą nowy ploter LEC2-300 w akcji.

Na podstawie informacji firmy Roland DG opracowała AP