Roland DG wprowadza nowe plotery
21 sty 2021 08:11

Firma Roland DG ogłosiła wprowadzenie na rynek dwóch nowych przełomowych rozwiązań: serii ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 typu z rolki na rolkę i ploterów płaskich UV VersaUV LEC2 z serii S.

Plotery drukująco-tnące UV VersaUV LEC2

Seria ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 typu z rolki na rolkę obejmuje model LEC2-330 o szerokości 762 mm i LEC2-640 o szerokości 1625 mm, i skupia się na optymalizacji jakości druku oraz poszerzeniu zgodności z materiałami do druku stanowiąc prawdziwie wszechstronne rozwiązanie w dziedzinie druku UV dla szerokiego spektrum profesjonalistów.

Zaprojektowane do druku zastosowań używanych w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, plotery drukująco-tnące z serii LEC2 okażą się atrakcyjne zarówno dla specjalistów w dziedzinie opakowań, tworzących makiety i prototypy, jak i dla firm drukarskich, które chcą wprowadzić najwyższą jakość i efekty specjalne na szerokiej gamie szyldów i grafiki. Zintegrowane możliwości cięcia spodobają się również tym, którzy szukają uniwersalnego rozwiązania produkcyjnego.

Paul Willems, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania produktami, Roland DG EMEA, komentuje: Wiemy, że firmy drukarskie czerpią znaczną wartość handlową z szybkości, prostoty i krótkich serii, które umożliwia technologia UV. Modele LEC2-330 i 640 zapewniają jeszcze większe możliwości uzyskiwania przychodów przez rozszerzenie rodzajów materiałów obsługiwanych w trybie z rolki na rolkę i nośników półsztywnych, na których klienci mogą drukować, a także udoskonalenie jakości druku.

Do plotera LEC2-330 dostępne są również opcjonalne akcesoria, takie jak pręt napinający TB-30 i stół przedłużający ET-30, które umożliwiają drukowanie na trudnych materiałach, od cienki folii po miękkie torebki, a także produkcję etykiet wycinanych konturowo i pełnych prototypów opakowań kartonowych.

Szerszy ploter LEC2-640 stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla szerokiego spektrum zastosowań we wnętrzach i na zewnątrz. Biały atrament o wysokim kryciu umożliwia drukowanie na materiałach przezroczystych, takich jak folia samoprzylegająca, czy tworzenie grafiki na ekspozycje okienne i promocje. Klienci, którzy wybiorą lakier do swojej konfiguracji atramentów mogą również dodawać atrakcyjne efekty do personalizowanych pokryć ściennych, a także małych zastosowań takich jak naklejki i nalepki.

Plotery płaskie VersaUV LEC2, seria S

Plotery płaskie VersaUV LEC2 serii S oferują najwyższą wszechstronność, z łatwością drukują na szerokiej gamie podłoży i przedmiotów, zarówno elastycznych, jak i sztywnych, i spodobają się twórcom szyldów, firmom zajmującym się personalizacją, drukarniom przemysłowym i specjalistom od opakowań, szukającym zróżnicowanych możliwości zysku, krótszego czasu wprowadzenia na rynek lub oszczędności kosztów w obecnych czasach.

Seria S, obejmująca 4 modele płaskie, jest oferowana w różnych konfiguracjach i rozmiarach dostosowanych do różnorodnych środowisk produkcyjnych i wymagań. Jest dostępna w dwóch szerokościach, 762 mm i 1625mm oraz w 3 konfiguracjach długości (F200, F300 lub F400)* z imponującą wysokością nadruku do 230 mm.

Uznając potrzebę elastyczności na dzisiejszym rynku, firma Roland DG oferuje również na życzenie indywidualne wersje modeli z serii S dla tych, którzy potrzebują alternatywnej długości stołu lub opcji plotera taśmowego.

Willems dodaje: Plotery płaskie VersaUV LEC2 serii S są idealne jako kolejny krok dla obecnych użytkowników stołowych ploterów UV lub jako unowocześnienie dla obecnych użytkowników serii S, firm z ambicjami, które chcą wejść w świat druku UV lub tych z wymaganiami o skali bardziej „przemysłowej”. Wszechstronność konfiguracji umożliwia szereg ekscytujących zastosowań, które oferują perspektywę zwiększenia marży zysku i nowych możliwości biznesowych, bardzo ważnych dla tych, którzy działają na dzisiejszym rynku druku.

Nowe atramenty ECO-UV EUV5

Wszystkie modele ploterów VersaUV LEC2 są wyposażone w nowy atrament EUV5, oferujący redukcję kosztów atramentu o około 25% w porównaniu z poprzednią generacją, wraz z nowym atramentem podkładowym do nadruku i dalszą optymalizacją bezpieczeństwa.

Wszystkie modele są dostępne w kilku konfiguracjach atramentów, w tym z podwójnym zestawem CMYK dla zwiększenia wydajności lub zestawem CMYK z podkładem, lakierem i bielą, dającym pełen zakres możliwości. Biały atrament dodaje rozjaśnienia lub stanowi podkład dla ciemnych kolorów, a lakier umożliwia tworzenie wykończeń matowych lub o wysokim połysku. Warstwy lakieru mogą również tworzyć efekty teksturowane, brajlowskie lub specjalistyczne oznaczenia do zastosowań przemysłowych - co jeszcze bardziej podnosi wartość dzięki unikalnym i wyczuwalnym w dotyku wykończeniom. Lampy UV-LED o regulowanym natężeniu oznaczają, że kreatywne wykończenia, takie jak nakładanie brokatu i folii, mogą być realizowane w procesie wtórnym.

Oferując zarówno jakość, jak i wszechstronność, firma Roland DG jest przekonana, że plotery typu z rolki na rolkę i plotery płaskie LEC2 oraz plotery płaskie z serii S będą stanowić długo oczekiwane rozwiązanie dla wielu dostawców usług drukarskich poszukujących optymalnej jakości druku i większego zakresu zastosowań.

Seria Roland DG VersaUV LEC2 i LEC2 seria S jest dostępna w całym regionie EMEA.

*Konfiguracje F300 i F400 są dostępne tylko z modelem LEC2-640S 1625mm.

Opracowano na podstawie informacji firmy Roland DG