Roland DG rozwija działalność w obszarze druku 3D
13 lut 2017 13:19

dgshape_online_ver1_0Roland DG, światowy producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i urządzeń produkcyjnych 3D postanowił przenieść swoją działalność 3D, skupioną na rozwoju i sprzedaży drukarek 3D, maszyn do grawerowania oraz drukarek fotograficznych, do nowo utworzonej spółki zależnej DGSHAPE Corporation, która rozpocznie pracę 3 kwietnia 2017 r.

Począwszy od wprowadzenia pierwszej na świecie desktopowej drukarki 3D w 1986 roku, Roland DG opracował szereg innowacyjnych technologii cyfrowych zgodnych z misją: „od pomysłu do realizacji”. Uznane na całym świecie za kompaktowe wymiary, łatwość użycia i przystępność, produkty Roland DG 3D znajdują szereg zastosowań. Przy ich pomocy tworzone są prototypy produktów, studenci uczą się zaawansowanych technik projektowych a hobbyści realizują swoje pasje tworząc personalizowane, unikalne przedmioty.

W 2010 roku Roland DG wykorzystał technologię 3D wprowadzając serię frezarki stomatologicznych o nazwie DWX, używanych do wytwarzania protez dentystycznych takich jak korony i mosty. Precyzyjne, łatwe w obsłudze i niezawodne urządzenia serii DWX szybko zyskały uznanie laboratoriów dentystycznych na całym świecie, stając się głównym motorem wzrostu dla biznesu 3D. Obecnie stanowią 60% sprzedaży Roland DG w tym segmencie.

Utworzenie nowej spółki DGSHAPE ma zapewnić możliwość dalszego eksplorowania rynku stomatologicznego poprzez rozwój kanałów sprzedaży i marketingu, badanie dalszych możliwości biznesowych w dziedzinie instrumentów i technologii medycznych, jak również w obszarze opieki zdrowotnej. DGSHAPE będzie nadal dostarczać innowacyjne produkty i rozwiązania 3D na potrzeby prototypowania, edukacji realizując zapotrzebowanie ze zarówno branży medycznej jak i indywidualnych odbiorców, takich jak rzemieślnicy czy hobbyści. Z czasem istniejący biznes 3D ma stać się  strategiczną platformą tworzenia nowych produktów i firm. Na razie, sprzedaż, serwis i wsparcie dla DGSHAPE nadal będą realizowane przez Roland DG.

Misją DGSHAPE jest wykorzystanie technologii cyfrowej produkcji 3D oraz doświadczenia, które firma Roland DG buduje od ponad trzech dekad w celu dostarczania zaawansowanych rozwiązań produkcyjnych. W marcu 2017 r. zarządzanie nowopowstałą firmą obejmie Kohei Tanabe, obecny dyrektor generalny działu rozwoju rynku Roland DG.

Opracowano na podstawie informacji firmy Roland DG