Ricoh przejmuje ColorGate Digital Output Solutions GmbH
14 lis 2018 10:13

Firma Ricoh ogłosiła porozumienie w sprawie zakupu ColorGate Digital Output Solutions GmbH („ColorGATE"), jednego z wiodących dostawców oprogramowania dla branży poligraficznej.

Przejęcie ma na celu wzmocnienie kompetencji Ricoh w zakresie druku przemysłowego. Przeniesienie akcji firmy planowane jest na 30 listopada 2018 r. Założona w 1997 roku firma ColorGATE z siedzibą w Hanowerze w Niemczech od ponad 20 lat dostarcza oprogramowanie dla branży druku wielkoformatowego i przemysłowego. Zaawansowana technologia zarządzania kolorami wspiera drukowanie i dekorowanie szerokiej gamy materiałów używanych do pakowania, wykładzin podłogowych i ściennych oraz tekstyliów i oznakowań. Dzięki obszernej bazie klientów, ColorGATE jest jednym z wiodących europejskich dostawców oprogramowania do druku przemysłowego, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania kolorem i przepływem pracy.

W lutym tego roku firma Ricoh ogłosiła strategię rozwoju „RICOH Ignite", w której przedstawia zamiar wzmocnienia swojej oferty poprzez rozszerzenie portfolio technologicznego. Inwestycja w ColorGATE jest najnowszą częścią tego planu. Aby wzmocnić ofertę w zakresie drukowania przemysłowego, firma utworzyła niedawno „Globalne Centrum Technologii IP" i „Globalne Centrum Marketingu IP". Oba centra znajdują się w Europie, co umożliwia dostęp do najnowocześniejszych technologii i szybszą reakcję na potrzeby rynku. Centra mają na celu promowanie marketingu, planowania strategicznego oraz rozwoju biznesu i produktów.

Peter Williams, wiceprezes i dyrektor generalny działu drukowania i druku przemysłowego w Ricoh tak komentuje transakcję: „Dzięki połączeniu technologii ColorGATE z rozwiązaniami Ricoh zaoferujemy rozwiązanie obejmujące cały proces drukowania. Synergia pozwoli firmie ColorGATE rozszerzyć działalność w zakresie druku przemysłowego i wzmocni globalną obecność na rynku. Wspólnie będziemy w stanie wspierać klientów i ułatwiać im przejście z produkcji analogowej na cyfrową".

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh