RemaDays: szybkie i szerokie drukarki  3.20 m dla każdego
4 mar 2019 06:00

Ekonomiczny Artemis KM 3208 to 320 cm szerokości zadruku z prędkością ponad 200 metrów kwadratowych na godzinę. Takich wyników nie powstydziłyby się topowe, 10-krotnie droższe drukarki obecne na targach. 

Podczas targów zaprezentowaliśmy drukarkę Artemis KM 3208. W konfiguracji z 8 głowicami 512i o 30-pikolitrowej kropli, maszyna ta osiąga rzeczywistą produktywność na poziomie znacznie przekraczającym 200 m²/h!

Takie prędkości spotykane są w najdroższych rozwiązaniach o 10-krotnie większym budżecie.  Mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe – dystrybutora marki Artemis w Polsce.

Artemis serii KM 32xx to solwentowa drukarka wielkoformatowa, którą można skonfigurować w zależności od wymagań w różne zestawy i liczbę głowic (np. 4 lub 8), co ma przełożenie na wydajność.

Już „KM” z 4 głowicami pozwala na przyspieszenie „do setki”. Nieco droży, ale nadal szokująco niedrogi „KM” z 8 głowicami to 2-krotnie większa wydajność, a co za tym idzie… 2 razy większe zyski.

Plotery serii KM mają możliwość zadruku roli o szerokości 320 cm jak również 2 lub 3 węższych rolek równolegle.  Drukują one w palecie CMYK atramentami  twardo- lub eko-solwentowymi (do wyboru w zależności od charakteru produkcji).

Dodatkowymi atutami ploterów serii KM 32xx są wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, niespotykana na rynku stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów.

Drukarki serii KM cechują się łatwą obsługa i konserwacją a za obsługę odpowiada oprogramowanie PhotoPrint.

Niska cena urządzenia i eksploatacji oraz zastosowanie przemyślanych rozwiązań spowodowało, że w Polsce zainstalowaliśmy kilkaset tych jednostek! Ta maszyna jest po prostu bezkonkurencyjna. Wiele firm posiada po kilka egzemplarzy!

„Sercem” maszyny są nowoczesne głowice Konica Minolta. Artemis KM 32xx wyposażane są w 4 lub 8 (w zależności od konfiguracji) japońskich głowic Konica Minolta z 512 dyszami w technologii „i”.  Oznacza, to że głowica ta ma większą częstotliwość taktowania, a upraszczając głowica taka potrafi szybciej wystrzeliwać krople od innych głowic co przekłada się na szybszy druk. Generowana wielkość kropli 30 pikolitra pozwala na dokładniejszy druk od konkurencyjnych urządzeń z kroplą ponad 40 pl.

„KM” posiada 3 tryby rozwijania i nawijania mediów. Ciężki i stabilny system podawania mediów obsłuży  zarówno cienkie papiery billboardowe, folie samoprzylepne jak i ciężki banery na plandekach o gramaturze 900 g/m2 skończywszy (ciężar roli 180 kg). Dodatkowym atutem tego systemu i plotera jest wspomniana już możliwość druku na wielu rolkach jednocześnie.

Jednolita rama maszyny odpowiada za finalną precyzję pracy urządzenia. Zintegrowana rama plotera gwarantuje, że napięcie materiału między rolką podającą a rolką zbierającą jest jednolite i materiał przesuwa się równolegle. Efektem tego jest brak falowania się materiału, dokładny i szybki druk oraz precyzyjnie zwinięty materiał.

Nie mniej istotną sprawą jest ochrona głowic. Stacja serwisowa posiada wydzielone miejsca na każdą głowicę co zapobiega miksowaniu się atramentu. Dzięki temu rozwiązaniu start plotera jest szybki.

Inne ciekawe rozwiązanie zaimplementowane w ploterze Artemis KM serii 32xx to podgrzewane subtanki i płytka głowic, co sprawdzi się podczas druku… zimą, kiedy temperatura w hali produkcyjnej jest często odczuwalnie niższa. Pozwoli to zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Stół grzewczy jest podzielony na 3 niezależne strefy: przed głowicą - wstępnie rozgrzewającą materiał, pod głowicą - dogrzewającą materiał wchłaniający tusz oraz za głowicą - wygrzewającą atrament (do 65 st. C).

Bardzo szybki druk wymaga podwójnego system suszenia wydruków . Jest on oparty jest na 2 elementach: module światła podczerwonego (ang. IR - InfraRed) oraz module z wentylatorami.

Z roku na rok zainteresowanie ploterami z portfolio Artemis na rynku krajowym i międzynarodowym rośnie. Od lat maszyny naszej marki są używane w Polsce a przez to sprawdzone i doceniane w działalności produkcyjnej. Z uwagi atrakcyjną cenę plotery Artemis trafiają na wiele rynków wschodzących, jak Bałkany, Europa Południowa czy Afryka, ale i także na wymagające rynki Europy Zachodniej.

Plotery Artemis zdobyły liczne nagrody na targach w kraju, m.in. RemaDays i Festiwal Druku.

Wybierając urządzenia Artemis do naszego portfolio, dobieraliśmy je pod kątem konkurowania jakością wydruków z maszynami europejskimi. Drugim istotnym dla nas czynnikiem była znacząca  atrakcyjność cenowa. Wbrew pozorom niemożliwe, ale udało nam się to połączyć.

Marka Artemis zdobyła więc uznanie polskich użytkowników łącząc dwie (ponoć) sprzeczne wymagania: „dobre” i „niedrogie”. Kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z tymi urządzeniami do druku wielkoformatowego podczas targów RemaDays, będzie miał okazję podczas marcowych dni otwartych w Opolu jak i podczas indywidualnych prezentacji w naszym centrum demonstracyjnym.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium