Reed Exhibitions przejmuje Mack Brooks Exhibitions
15 sty 2019 13:11

Reed Exhibitions, oddział RELX Group, poinformował o podpisaniu ostatecznej umowy przejęcia firmy Mack Brooks Exhibitions. Firma deklaruje dostęp do innowacji dla ponad 175 000 obecnych klientów Mack Brooks.

Założony w 1965 roku Mack Brooks Exhibitions, z siedzibą w St. Albans (Wielka Brytania), oferuje ponad 30 wydarzeń business-to-business w 14 krajach, obsługując 9 sektorów przemysłu. Flagowe marki to: EuroBLECH (technologia obróbki blach); inter airport (infrastruktura i technologia portów lotniczych); Fastener Fair (technologia mocowania); Chemspec (specjalistyczne chemikalia); RAILTEX (infrastruktura kolejowa i technologia); ICE Europe (obróbka papieru i folii); CCE (produkcja i obróbka kartonów oraz tektury falistej); PSE Europe (tworzywa sztuczne) i InPrint (technologie druku przemysłowego).

Stephen Brooks, prezes firmy Mack Brooks tak komentuje zawarte porozumienie: „Cieszy mnie myśl o współpracy z nowymi klientami i pracownikami, bardzo pozytywnie patrzę na przyszłość Mack Brooks w ramach Reed Exhibitions. Nasze wydarzenia i klienci skorzystają z globalnego zasięgu działania Reed Exhibitions, ich doświadczeń i rozwiązań technologicznych. Jestem dumny z biznesu, który zbudowaliśmy, teraz możemy obserwować dalszy rozwój w następnym rozdziale jego ewolucji.”

„Mack Brooks doskonale pasuje do istniejącego portfolio Reed Exhibitions, a połączenie tych dwóch firm przyniesie wartość wszystkim zainteresowanym stronom, zarówno klientom, jak i pracownikom” - powiedział Chet Burchett, dyrektor generalny Reed Exhibitions i wyjaśnił: „Mack Brooks jest powszechnie uznawany za wiodącego organizatora targów. Połączenie doświadczeń z zaletami i mocnymi stronami Reed Exhibitions pozwoli przygotować nowe  propozycje dla klientów takie jak innowacyjne narzędzia cyfrowe i coraz bardziej zaawansowane programy nawiązywania relacji handlowych.  Pracowników Reed Exhibitions także czekają nowe, ciekawe możliwości. Przejęcie wpisuje się w naszą strategię opartą na rozwoju organicznym, zakładającym akwizycję podmiotów, które stanowią naturalne uzupełnienie istniejącej działalności. Będzie nam miło powitać zespół Mack Brooks, cieszymy się na myśl o współpracy, dzięki której będziemy w stanie zapewnić klientom jeszcze większą wartość.”

Transakcja podlega zwyczajowym zezwoleniom regulacyjnym, a jej zakończenie  jest planowane na pierwszą połowę 2019 roku.

Na podstawie informacji Reed Exhibitions opracowała BZ