Raport Poligrafia 4.0 już dostępny!
3 sty 2022 06:00

Jak sektor poligraficzny poradził sobie w 2021 roku? Czy pandemia była motorem napędowym zmian? Jak branża poligraficzna traktuje innowacje technologiczne? Na te i inne pytania odpowiada nowy  raport branżowy, stworzony przez wrocławską spółkę technologiczną – Scanway Industry.

Raport branżowy Poligrafia 4.0 (do pobrania tutaj) to dostępna bezpłatnie publikacja branżowa. Twórcy podejmują w niej kwestie innowacji i nowych technologii w branży, wpływu pandemii na poligrafię oraz przedstawiają opinie ekspertów z zakresu poligrafii i nowych technologii.

 

Autorem raportu jest wrocławska spółka technologiczna Scanway, a współtwórcami - ponad 22 ekspertów branżowych. Raport merytorycznie wsparły m.in. firmy: Reprograf-Grafikus, Colours Factory, Antigro, Preston Packaging, Bluejet, Nordsign.

Publikacja dostępna jest tutaj: https://poligrafia.gr8.com/ 

Zadaniem tego raportu jest zapełnienie luki merytorycznej i wsparcie tych, którzy stoją u progu rozwinięcia swojego przedsiębiorstwa dzięki nowoczesnym technologiom – mówi Radosław Charytoniuk, współtwórca raportu Scanway Industry.

Raport składa się z 3 części. Część pierwsza to dane i informacje merytoryczne z zakresu poligrafii, idei Przemysłu 4.0, automatyzacji i robotyzacji. Dowiemy się z niej, jak wygląda wprowadzanie innowacji na polskim rynku, na co należy się przygotować planując modernizację zakładu i co należy robić, aby inwestycja w nowe technologie przyniosła nam zyski i rozwój.

Druga część publikacji to najistotniejsze dane na temat rynku i przemysłu poligraficznego. W danych rynkowych widać pozytywne tendencje, jednak nas szczególnie interesowało ich zestawienie ze statystykami z obszarów optymalizacji przemysłu - podkreśla twórczyni raportu Agnieszka Szymańska. - Według naszych przewidywań reprezentanci poligrafii będą skupiać się w najbliższym czasie przede wszystkim na utrzymaniu obecnego parku maszyn, a nie na jego rozwoju, co nieco spowolni tempo rozwoju technologicznego tej branży.

Trzecią częścią raportu są opinie i rekomendacje ekspertów z zakresu poligrafii i nowych technologii. Eksperci wiodących przedsiębiorstw poligraficznych w kraju prezentują w tej części swoje zdanie na tematy m.in.: podejścia do innowacji w branży, wyzwań technologicznych oraz rekomendowanych kierunków rozwoju sektora.

Danych na potrzeby publikacji użyczyli m.in.: Deloitte, Agencja Rozwoju Przemysłu SA, Siemens czy Canon, a w gronie ekspertów znaleźli się reprezentanci ponad 20 podmiotów z branż poligrafii i nowych technologii.

Raport można pobrać tutaj: https://poligrafia.gr8.com/

Scanway w sieci:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/scanway-sp–z-o-o-/ 

FB: https://www.facebook.com/scanwayspzoo

www: https://scanway.pl/ 

Artykuł sponsorowany