Przyszpitalna pracownia druku 3D w nowojorskim HSS
25 cze 2019 06:00

LimaCorporate, producent z branży medycznej, potwierdził rozpoczęcie budowy nowej placówki na terenie nowojorskiego szpitala Hospital for Special Surgery. Obiekt będzie w sobie mieścił drukarnię 3D.

Włoska firma dostarcza rozwiązania dla chirurgów i ortopedów. Wytwarza – między innymi dzięki wykorzystaniu technologii EBM (electron beam melting) – dopasowane do danego pacjenta tytanowe implanty ortopedyczne. Specjalna beleczkowa konstrukcja umożliwia naturalne uzupełnianie wnętrza implantu własną kością pacjenta wraz z upływem czasu.

HSS jest wiodącą na świecie kliniką zajmującą się leczeniem chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Lekarze z rozmieszczonych na terenie USA placówek należących do sieci HSS chętnie podejmują się pracy z nowymi, przełomowymi rozwiązaniami w zakresie chirurgii narządu ruchu. LimaCorporate dostarcza im wytwarzane z wykorzystaniem technologii przyrostowych, dopasowane do pacjenta implanty od 2016 roku.

Naturalnym krokiem we współpracy między włoskim producentem i kliniką było zmniejszenie fizycznej odległości między nimi, a budowany na terenie kampusu szpitalnego HSS w Nowym Jorku ośrodek zajmujący się projektowaniem i drukiem 3D implantów to interesujący przypadek bezpośredniego połączenia technologii przyrostowych ze szpitalem. Nowa palcówka pozwoli na lepszą współpracę między inżynierami i chirurgami, co przełoży się nie tylko na skrócenie czasu powstawania implantu oraz jego dostarczenia, ale i polepszenie wyników leczenia. Ukończenie budowy jest planowane na 2020 rok.

HSS to kolejna już placówka opieki zdrowotnej, która zauważa potrzebę włączenia technologii przyrostowych w przyszpitalne pracownie, stanowiąc przy tym przykład dla innych klinik, aspirujących do miana nowoczesnych i wskazując ciekawy kierunek rozwoju medycyny. Na całym świecie kolejne szpitale nie tylko

Źródło: 3dprintingindustry.comwww.limacorporate.com