Przewaga dzięki białym atramentom
25 wrz 2020 06:00

Durham Box jest pierwszym producentem opakowań w Wielkiej Brytanii, który zmodernizował swój jednoprzebiegowy cyfrowy system druku inkjetowego EFI Nozomi C18000 wykorzystując biały atrament UV LED marki EFI. Firma zajmująca się opakowaniami z tektury falistej uzyskała możliwość poszerzenia grona klientów, a także zapewnienia im przewagi konkurencyjnej dzięki możliwości drukowania szerszej gamy wysokiej jakości opakowań, grafik w punktach sprzedaży (POS) i wolno stojących wyświetlaczy (FSDU).

Systemy EFI Nozomi C18000 są używane w firmach zajmujących się opakowaniami i ekspozycjami z tektury falistej na całym świecie. Ponad jedna trzecia z nich drukuje przy użyciu białego atramentu dostępnego dla tej maszyny. Używanie białego atramentu EFI Nozomi na pudełkach z tektury falistej rozszerza gamę kolorów i daje możliwość dokładnego odwzorowania logotypów na brązowej tekturze kraftowej. Biały atrament umożliwia również dokładne drukowanie zdjęć przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznego wyglądu brązowej powierzchni tektury. Co więcej, możliwe jest uzyskanie oryginalnego wyglądu w wielu zastosowaniach przy użyciu białego atramentu jako bazy pod kolorowymi projektami. Biały atrament nadaje szczególnie atrakcyjny połysk matowym nadrukom wykonanym na niepowlekanych podłożach.

„Możliwość drukowania białym atramentem zapewni naszym klientom opcję, która do tej pory nie była dostępna za pośrednictwem oferowanej technologii” - powiedział Andy Smith, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Durham Box POS i dodał: „Dzięki temu Durham Box będzie współpracować z przedstawicielami wiodących marek, tworząc kompleksowe rozwiązania w zakresie wyświetlania i pakowania. Bycie pierwszym w Wielkiej Brytanii użytkownikiem białego atramentu potwierdza zamiar zostania głównym dostawcą grafik POS i opakowań we wszystkich sektorach rynku.”

Western Michigan University (WMU) niedawno przyznał białym atramentom EFI Nozomi certyfikat OCC uznając możliwość recyklingu i ponownego wykorzystania tych produktów. Nowy certyfikat jest zgodny z certyfikacją OCC przyznaną wcześniej systemowi EFI Nozomi C18000 pracującemu z czterokolorowym zestawem atramentów CMYK. Certyfikat potwierdza też, że tektura falista z nadrukiem Nozomi może być bezpiecznie, wydajnie i skutecznie poddawana recyklingowi.

Atramenty EFI Nozomi to pierwsze i jedyne atramenty przeznaczone dla jednoprzebiegowej, cyfrowej maszyny do druku na tekturze falistej, które uzyskały certyfikat – kluczową walidację opracowaną przez stowarzyszenie Fiber Box Association, grupę, która reprezentuje około 95% wszystkich producentów tektury falistej w USA. Możliwość recyklingu tektury z nadrukiem cyfrowym pozostaje ważnym tematem, ponieważ producenci tektury falistej i pudełek stosują jednoprzebiegowe maszyny atramentowe do wdrażania wysoce wydajnych łańcuchów dostaw, które odzwierciedlają bieżące potrzeby ich klientów.

System Nozomi C18000 zdobył również wysokie oceny za zużycie energii. W ubiegłym roku Fogra Research Institute for Media Technologies pozytywnie ocenił urządzenie (zgodnie z normą energetyczną ISO 20690) i określił je jako wiodące pod względem wydajności i zużycia energii.

„Od czasu zakupu Nozomi w zeszłym roku skupiliśmy się na ulepszeniu naszej oferty opakowań dla obecnych i potencjalnych klientów, proponując szybkie, wysokiej jakości rozwiązanie cyfrowe, przeznaczone szczególnie dla klientów sektora handlu elektronicznego i ekspozytorów” - powiedział Smith i dodał: „To z kolei przyniosło firmie Durham Box znaczący wzrost. Sukces naszych klientów jest dla nas bardzo ważny, dlatego chcieliśmy zaoferować im najlepszą technologię dostępną obecnie na rynku. Bycie zauważonym ma kluczowe znaczenie w konkurencyjnym świecie handlu detalicznego, a zatem drukowanie na bazie białego atramentu naprawdę wzmacnia tożsamość marki.”

Ultraszybki, jednoprzebiegowy system inkjetowy Durham Box drukuje z prędkością do 75 metrów bieżących na minutę. Atramenty UV LED o słabym zapachu posiadają certyfikat GREENGUARD i nie zawierają niebezpiecznych lotnych związków organicznych.

Na podstawie informacji firmy EFI